NANA

Na chodbě

6. ledna 2007 v 16:15

Nana a Nana

26. listopadu 2006 v 16:44

NANA - Live action movie

18. listopadu 2006 v 15:45
No kdybyste nevěděli co znamená live action movie, tak to znamená, že je to hrané. Já jsem to taky nevěděla a myslela jsem si, že stahuju nějaký speciál. Takže můj šok, když jsem film spustila byl opravdu velký. No musím se přiznat, že jsem na to neměla moc chuť koukat, al říkala jsem si, že když už jsem si to stáhla, tak na to teda kouknu.
Film se odvýjí úplně stejně jako seriál, jsou tam i stejné scény, ale je to trochu zkrácené. A končí to někde zhruba kolem 15.dílu.Každopádně ho asi nemůžu nikomu moc doporučit.
Musím se přiznat, že přestože je anime japonské, mluví se tam japonsky, postavy vycházejí z japonských rysů, tak já si přesto přes všechno většinu anime postaviček představuju jako Evropany. Během sledování filmu jsem se sice od toho snažila oprostit, ale úplně mi to nešlo, takže se to bude i krapet odrážet na mém hodnocení, ale myslím si, že i kdybych tuhle subjektivní předpojatost neměla, dopadlo by hodnocení filmu podobně.
Začnu výběrem herců, protože to byl na první pohled patrný prvek, který tvůrci absolutně nezvládli. Začnu těmi ještě celkem povedenými. To byla Nana Komatsu alias Hachiko, která vcelku má něco do sebe a částečně vystihuje něco z anime Hachiko. Druhá celkem dobrá postava byl Yasu, ale upřímně řečeno na holohlavém týpkovi s černými brýlemi až tak moc zkazit nejde. No a poslední koho bych zařadila k těm nejlepším je Sachiko. Druhá skupina je ta, která by sice mohla být lepší, ale celkem snesitelná. Sem by patřil Ren, Reira, Shouji, Nobu a Takumi. Sice jim všem něco chybí, ale ještě to není to nejhorší co se objevilo. A do té absolutně sprasené (výstižnější slovo mě nenapadá) skupiny patří bohužel ta nejcharismatičtější postava z anime a to je Nana Komatsu. V anime jasně tvoří top, holka, která upoutává nejen krásou, ale i obrovským charismatem. To vše bohužel filmové představitelce Nany absolutně chybí. Není ani krásná, ani zajímavá a něco jako charisma ji vidělo jen hodně z dálky. Prostě tragédie. Na předposledním místě v těsném závěsu je Shin. V seriálu je Shin vykreslen jako mladíček, o kterém snad každá žena prohlásí, že je krásný. Ta která by to řekla o tom seriálovém by musela být buď slepá nebo mít pořádně zvrácený vkus. Nějak jsem nepřišla na to, které zvíře mi připomíná jeho obličej a možná je to i dobře. Ovšem aby alespoň divák poznal, že se tedy jedná o Shina obarvili jeho představiteli vlasy na zeleno. Jistě už jste všichni přišli na to, že v anime vypadají netradiční barvy vlasů jako modrá, fialová a právě zelená velice dobře, ale do reality to moc převézt nejde. To si ovšem tvůrci moc neuvědomili. Takže bod první: Obsazení - strašné.
Druhým bodem by mohli být herecké výkony. Myslím si, že i amatérské školní divadlo je snad víc procítěné než tohle. Herci většinou stojí jak prkna a občas jsem měla pocit, že hrajou hru na kamennou tvář. Protože tam prakticky scházejí emoce. Ať už tedy ve formě výrazů tváře nebo modulace hlasu. Obojího je tam velice poskrovnu.
Dalším bodem by pak mohla být absence hudby. Což je o to víc zarážející, že to je jedna z věcí kvůli které je anime tak zajímavé a procítěné. Nevím jestli to tvůrcům nějak uniklo nebo už jim došel rozpočet.
Jediné za co snad lze seriál pochválit, tak s jakou přesností se držel scénáře anime. Všechny scény jsou prakticky totožné a i prostředí se nsaží co nejlépe napodobit to animované. Je však pravda, že byt Nan působí jako domeček pro panenky.
Shrnula bych to tak, že i když řeknu, že to je strašné plně to neobsáhne podstatu filmu. A hlavně převládne zvědavost jestli opravdu může být tak hrozné. Takže pokud máte opravdu dost času a netlačí vás limitu objemu přenesených dat, tak si to pro zajímavost stáhněte, ale opravdu čekejte jen to nejhorší.
Ještě nějaké informace o Nana movie na Anime News Network,
stránky o filmu(anglicky) - snad všechno co by vás mohlo zajímat o filmu, rozhovory, trailary a spousta dalších věcí
oficiální stránky filmu (japonsky) - trailery k filmu
A na úplný závěr ještě jedna zajímavá informace. Už existuje i film Nana 2 :-D viz.oficiální stranky druhého filmu

NANA

17. listopadu 2006 v 19:33

Na cestě životem...

Když jsem rozkoukala Bleache, tak jsem se zařekla, že už si nebudu stahovat věci, které nejsou kompletní. Bohužel chybka se vloudila a tak jsem rozkoukala Nanu. Když jsem si četla shrnutí na Anime News Network a koukla na hodnocení, vypadalo to, že by to nemuselo být nejhorší. Nečekala jsem žádnou bombu, spíš průměrný seriál a Nana mě totálně překvapila. Musím upozornit, že Nana ještě stále běží a ještě asi chvíli bude, takže nemůžu podat kompletní hodnocení. Podle Anime News Network bude mít 50dílů a momentálně byl natittulkován 29.
Jestli jste připraveni na závislost, tak je Nana přesně to pravé. Ovšem problém je ten, že nejsem schopná říct v čem je ten seriál tak skvělý. Když začnu grafikou, tak upřímně řečeno nic moc. Při prvním díle jsem se krapet lekla a říkala jsem, že tyhle lidi se mi moc nelíbí. U třetího dílu jsem si zvykla a u šestého se mi začali líbit.
Když bych popisovala děj, tak první co člověka napadne je telenovela. V podstatě to tak i je, ale přestože nejsem žádná romantická duše, ba přímo naopak a věcem s podobnou tématikou se vyhýbám a absolutně mě nedostavájí, tak Nana je naprostá vyjímka. Ten seriál má v sobě totiž něco co člověka absolutně dostane. Takže přece jenom nastíním začátek děje, ale nebudu prozrazovat moc, protože to by člověk přišel o velkou část zábavy, kterou Nana nabízí.
Ve vlaku do Tokya se potkají dvě dívky, které přestože vypadají hodně odlišně, mají až překvapivě mnoho společného. Obě se jmenují Nana (japonsky sedm), obě jsou stejně staré (20) a obě jedou do Tokya začít nový život. Po příjezdu do Tokya sice jde každá svou cestu, ale potkají se velice záhy, když si chtějí obě probajmout stejný byt, vyřeší to tím, že začnou společně bydlet. A teprve teď se začinájí rozvíjet složité osudy jejich života. Nana Osaki je punková zpěvačka, která jde za svým snem stát se profesionální zpěvačkou. Oproti tomu Nana Komatsu (později přezdívaná Hačiko nebo Hači znamená osm a tohle jméno je údajně v japonsku populární pro psy) je holka, jejímž snem je milující manžel, šťastná rodina a dům se zahrádkou. Přestože se tyhle dívky zdají na první pohled absolutně odlišné, skvěle si rozumí a mají jednu společnou věc a to jsou trable s milostnými vztahy.

Nana Osaki nějakou dobu šťasně žila s Renem, který byl kytaristou v jejich kapele Black Stones. Ale dva roky před začátkem seriálu dostal nabídku od mnohem perspektivnější kapely Trapnest a odjel do Tokya. Nana se nechtěla stát nějakou domácí puťkou ,ale chtěla se prosadit jako zpěvačka sama, takže s Renem do Tokya neodjela. Uběhl rok, během kterého si Nana našetřila nějaké peníze a vydává se do Tokya za svým snem. Netrvá dlouho a přijedou za ní i členové Blast (zkrácený název Black Stones) Yasu a Nobu. Místo Rena začne v kapele hrát Shin, což je 15-ti letý kluk, který zdrhnul z domova.
Nana Komatsu neboli Hachiko se vydala do Tokya za svým přítelem Shoujim, který sem odjel studovat. Je ročarovaná z toho, že Shouji nechce, aby bydlela s ním (Shouji to s ní myslel dobře chtěl, aby se osamostatnila a naučila zodpovědnosti). Hachiko její osamostatňování moc nejde a jediné její štěstí je, že má Nanu a kamarádku z rodného města Junko, která v Tokyu studuje stejnou školu jako Shouji.
No a pokud už vám trošku lezou na nervi japonské anime, kde se i obyčejná pusa bere jako obrovská událost, tak Nana mile překvapí v tom, že je to tady reálné. Sex tady není zakázané slovo a k alkoholu tady mají kladný přístup snad všichni.
Každopádně to nejdůležitější v Naně je atmosféra. Bez ní by ten seriál byl pořádně trapný a určitě ne tak návykový jako je. Na celkové atmosféře se samozřejmě hodně podílí jakým způsobem jsou jednotlivé scény snímány, to dobře dokresluje hudba a co velmi mnoho přidává jsou komentáře Nany, kdy občas funguje torchu jako vypravěč, který jako by vzpomínal.
Když se vrátím k hudbě, tak samozřejmě vyšel soundtrack, ale je to hudba, která přestože v seriálu zní velice dobře, tak samostatně poslouchatelná moc není. Ovšem openingy a endingy jsou úplně jiný případ. Ty jsou opravdu povedené. Zatím se objevili dva openingy a dva endingy. Suveréně nejlepší z nich je první opening. Je to píseň, která je inspirovaná Nanou a Blasts, také se v seriálu objevuje jako jejich tvorba. Ostatní tři písně nejsou špatné, ale s touto se nemůžou srovnávat. Jsou inspirovány Reirou (zpěvačkou z Trapnest).

Na závěř bych řekla, že Nana je hodně dobré anime a řadím ho k těm nejlepším co jsem zatím viděla. Je prostě jiné a zajímavé a člověka tak nějak prostě dostane. Vřele doporučuju úplně všem.
Nana se dá stáhnout z Anime Eden nebo Anime BW (tady nejsou úplně nejnovější díly)
 
 

Reklama