Initial D

Hlavní postavy v Initial D

21. února 2014 v 22:18
Je to jen takové malé shrnutí postav z Initialu D. Rozhodně není kompletní a možná se v něm vyskytnou i nějaké chyby, za které se omlouvám. Doplnila jsem to i o informaci kdo jakým autem jezdí, protože pro seriál je to hodně podstatné :-). Po hvězdičce za oficiálním označením auta je napsáno jak se autu řiká v seriálu. Je zajímavé, že všechna číselna označení aut se v japonštině říkají po jednotkách, tzn.že my bychom napříkald řekli es-třináctka, ale o ni řeknou es-jedna-tři.
Fujiwara Takumi (Tak)
Tak je v podstatě obyčejný kluk, který poslední rokem studuje střední školu. Žije pouze s otcem, který vlastní obchod s tofu a již od sedmé třídy mu pomáhá tím, že každou noc ve 4 ráno doručuje tofu do hotelu na vrcholu Mount Akina. Ježdění autem bere pouze jako nepříjemnou povinnost a možná proto se vždycky snažil být co nejrychleji doma, tím pádem skvěle ovládl techniku rychlé jízdy. Pracuje jako pomocník na čerpací stanici.
Hláška: S takovým obličejem jsem se už narodil.
Auto: Toyota Corolla Sprinter Trueno (AE 86) *86 (Eight-six, Hachi-roku)
Auto bylo původně Takova otce Bunty, který s ním později dal auto napůl a poté co si koupil nové auto nechal Hachi-roku úplně Takovi. Street raceři se na tohle auto koukají jako na starou plechárnu, která sice někdy možná byla dobrým autem, ale ty doby už jsou dávno pryč. Každopádně tahle černobílá osm-šestka je krapet poupravená a během 2nd stage dostane nový motor, který ji zase posune o kousek dál. Přesto už je tohle auto trochu zastaralé. Ale jak Bunta často říká osm-šestka je auto, keré svého jezdce trénuje.

Fujiwara Bunta
Otec Takumiho. Je bývalým špičkovým street racerem a nyní vlastní obchod s tofu (Fujiwara Tofu Shop). Jeho auto Toyota Corolla AE-86 Trueno (Eight-Six nebo Hači-Roku) používá Takumi pro doručování tofu. Snaží se z Takumiho vychovat prvotřídního jezdce. Bunta je pěkně svérázný člověk, ale jinak mu to opravdu pálí. Prakticky není vidět jinak než s cigaretou v koutku úst.
Hláška: Tak je teprve začátečník.
Auto: Dříve AE-86, později Subaru Impreza WRX type R STi (GC8V,Version V) *Impreza
Během čtvrté série se Bunta rozhodne, že Takumi už postoupil na dostatečnou úroveň a že by si měl zkusit jezdit i v něčem lepším nž je Hachi-roku. Samozřejmě, že si auto kupuje i kvůli sobě :-). Takovi ho půjčuje na každé druhé doručování tofu. Když Tak prvně spatří typicky modře zbarvenou Imprezu, prožene se kolem něj, když sjíždí Akinu a nutno podotknout, že z toho má pěkné trauma a trocha uklidnění mu přinese až informace, že to byl jeho otec.

Takeuchi Itsuki (Iggy)
Je to Takův kamarád a spolužák ze školy. Stejně jako Tak pracuje na čerpací stanici. Hodně se zajímá o auta a potom co si nějaké koupí, tak chce být taky street racerem. V podstatě je to komická postava. Neustále se rozčiluje nad Takovým flegmatickým přístupem a "tajnůstkařením".
Hláška: Street raceři nepotřebují holky.
Auto: Toyota Corolla Levin SR-5 (AE-85) *85 (Hachi-go), Levin
Poté co si Iggy udělala řidičák tak strašně touží koupit si auto. Jeho snem je AE-86 a potom co uvidí Takumiho závodit, tak by Hachi-roku chtěl ještě tuplem. Jednoho dne konečně pyšně přijede na benzínku s novým autem, ale až tam zjistí, že to není sportovní varianta AE-86, ale pouze 85, která výkonem zrovna neoplývá. Přesto má svoje auto rád. Ve čtvrté sérii si za první full-time výplatu koupí turbo. Každopádě z tohohle černobílého Levina závoďák nikdy nebude.
Levin a Trueno jsou v podstatě totožné modely a liší se pouze předními světly, které má Trueno výklopné, kdežto Levin ne. 86 se pak dělala v obou provedeních. S Levinem 86 jezdí například Wataru (viz.níže).

Tachibana Yuichi (Boss)
Majitel čerpací stanice, kde pracuje Tak. Je dlouholetým Buntovým kamáradem. V mládí také závodil, ale bez valných výsledků. Vlastní čerpací stanici, na které pracují Takumi, Itsuki a Iketani. Pravděpodobně nemá děti ani rodinu, tak Takumiho závodění hodně prožívá.
Hláška: Na tohle už jsem starý.
Auto: nespecifikováno
Yuichi sice občas autem jezdí, ale jakým jsem si nevšimla.

Koichiro Iketani (Cole)
Je posledním zaměstnancem Yuichiho čerpací stanice. Jinak je vůdcem místního závodnického týmu Akina Speedstars, ale moc dobře řídit neumí. Je to trouba. Mohl mít milostnou aféru s Mako, ale totálně to svojí hloupostí zazdil.
Hláška: Nerad to říkám, ale Tak nemá šanci vyhrát.
Auto: Nissan Silvia K (S13) *S13 (S-ichi-san)
S13 je poměrně oblíbená, protože patří mezi levnjší sportovní auta(samozřejmě mluvím o Japonsku). Cole tu svoji zelenoušedou naboural v první sérii, když trénoval na závod proti Keisukemu.

Kenji
Je druhým nejlepším jezdcem Akina Speedstars (žádní jiní členové v seriálu aktivně nevystupují). V seriálu není řečeno co Kenji dělá, ale vypadá to, že většinu svého času tráví na benzínce kecáním s Colem a Iggym.
Auto: Nissan 180SX (RPS13) *180
Je to sesterský model s S13 a mají společně šasi. Kenji ji vlastní v bílé barvě.

Ryosuke Takahashi (Ry)
Nejuznávanější a dosud neporažený závodník v oblasti Gunmy. Pochází ze zazobané rodiny (vlastní nemocnici) a veškerý svůj čas dělí mezi závodění a studium medicíny. Výborně se vyzná v autech i v různých technikách jízdy. Je to takový analytik a pokud není v autě nebo nekouká na závody, tak se neustále zabývá různými simulacemi na počítači. Prostě ten nejhustší borec v seriálu a ještě navíc je i pěknej. Je zakladatelem a vůcem týmu Red Suns. U svých soupeřů se snaží najít všechny jejich slabiny a co nejlépe jich pak využít.
Hláška: Tebe porazím, kdykoliv budu chtít.
Auto: Mazda Savanna RX-7 Infini III (FC3S) *FC -vyslovováno anglicky
Kvůli barvě auta a rychlosti s jakou jezdí se Ryosukemu přezdívá Akagi's White Comet. FC je druhá generace RX-7. Tohleto autíčko je taky nutně poupravené. Nejzajímavější byla strategie, jak poarazit Akina's 86, kdy Ryosuke u FC snižoval výkon. Jinak ve čtvrté sérii auto jednou půjčí Keisukemu na rande.

Takahashi Keisuke (K.T.)
Mladší Ryův bratr. K závodění má úplně jiný přístup než jeho bratr. Zatímco Ry všechno pečlivě analyzuje, K.T. vícemeně jezdí instinktivně. Je první kdo závodí s Takem. Jinak K.T. vypadá jako frajírek, ale jezdit umí. K autům ho přiveld jeho bratr Ryosuke, kterého má Keisuke opravdu rád a velmi ho obdivuje. Dřív byl Keisuke pěkné kvítko a nepatřil ke zrovna slušným hochům. Takže má i dost drsnejch kámošů. Keisuke se nedá prostě popsat jinak než, že je fakt hustej.
Hláška: Je to snad duch někoho, kdo se tady zabil?!
Auto: Mazda Efini RX-7 (FD3S) *FD vyslovováno anglicky
Zářivě žluté FD se ke Keisukemu docela hodí. Je to o jednu genaraci novější model než s kterým jezdí jeho bratr. FD za trvání seriálu projde velkým množstvím úprav. Nejmarkantnější je asi ve druhé polovině 4th stage potom co ho Keisuke nabourá, když přejede přes louži oleje.

Mogi Natsuki (Natalie)
Chodí do školy s Takem. Zamilovala se do něj a sbalila ho. Hodně dlouho vůbec neví o tom, že Tak závodí. Za peníze a drahé dárky spala s otcem své spolužačky, který jezdí v Mercedesu. Přestože to tak nevypadá, Takumi ji má rád. Po odkončení střední koly odejde na školu do Tokya a už se v serálu neobjevuje.
Hláška: Vždycky se mi dělá v autě špatně, ale když řídíš ty, tak vůbec.
Auto: nemá

Takeshi Nakazato (Zack)
Vůdcem týmu Night Kids a nesmiřitelný soupeř Rye. Také se nemá rád s druhým nejlepším z Night Kids Shingem. Je to druhý Takův soupeř.
Hláška: Jízda driftem nemůže být nikdy rychlejší než správný grip.
Auto: Nissan Skyline GT-R V-Spec II (BNR32) *R32, 32(San-ni), GT-R
Zak si svojí R32 koupil poté, co byl se svým předchozím autem (S13-říkala jsem že je dost oblíbená) poražen práve 32. Dříve jezdil driftem, ale po změně auta je zastáncem gripu. GT-R je dobré auto, ale má nevýhodu, že je poměrně těžké, což se projevuje hlavně u downhillu, kdy dochází k rychlému opotřebení předních brzd a pneumatik.

Shingo Shouji
Druhý nejrychlejší jezdec týmu Night Kids. Nemají se rádi se Zackem, ale spíš se tak jenom tváří.
Hláška: Nestůj tak blízko u mě, ještě to bude vypadat, že jsme přátelé.
Auto: Honda Civic SiR II (EG6) *EG-6 (ídží-six -i v japoské verzi vyslovováno anglicky)
Shingo je přesvědčen, že jeho červený Civic je nejlepší downhillové auto. Jak jinak Takumi mu ukáže že ne. Navíc během závodu s Takumim auto lehce nabourá. Shingovou specialitou jsou závody typu Death Match, kdy se jede s pravou rukou přivázanou k volantu.

Satou Mako (Maya)
Společně se svojí kamarádkou Simone/Sayuki, která funguje jako navigátorka se během dvou let vypracovali na nejrychlejší v Usui. K autům se dostala proto, že se platonicky zamilovala do Ryosukeho. Pak se zamiluje do Iketaniho a chce se závoděním seknout. Ale jelikož to s Iketanim nevyjde (on je opravdu příšerný trouba), u závodění naštěstí zůstane. Nikdy se v seriálu neobjevilo, že by závodila na jiné trati než v Usui.
Hláška: Chci ti věnovat své pannenství.
Auto: Nissan Sil-Eighty (RPS13) *Sil-Eighty
Sil-Eighty je něco mezi S13 a 180SX, předek z S13 a zadek ze 180, odtud i název: Sil jako Silvia(předek auta) a Eighty jako 180(zadek auta). Vznine to tak, že se nabourá 180 a předek se předělá na S13, protože má levnější náhradní díly. Mayino modré Sileighty je přezdíváno Anděl z Usui.

Sayuki (Simone)
Mayina kamáradka, která sice neřídí, ale dobře rozumí technice jízdy. Snažila se sbalit Taka, ale ten to ani nezaregistroval. Jinak je docela od rány a s ničím se moc nepáře. Možná proto se jí bál oslovit i Nakazato z Night Kids, přestože se mi líbila. (Oni to vůbec street raceři z Initialu s holkama moc neumí...)
Auto: vlastní auto nemá, jezdí s Mayou

Kyouichi Sudo (Kyle)
Šéf týmu Emperors, kde všichni členové jezdí jenom s Lancery Evo. Je to docela drsnej týpek, ale rozhodně mu to myslí. Potom co byl poražen Ryosukem se rozhodl (před začátkem seriálu), že na sobě pořádně zapracuje a Ryosukemu to vrátí. Tak uplynul rok a objevil se s ambicioózním plánem, aby tým Emperorrs porazil všechny okolní týmy. Třešničkou na dortu měla být porážka Ryosukeho.
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution III GSR (CE9A) *Lan-Evo III
Opět je přesvědčen o tom, že jeho černé Evo je nejlepší auto co může být. Ale Ryosukemu mu to stejnak pěkně nandá.

Seiji Iwaki (Hawk)
Druhý nejlepší v týmu Emperors. Většinu závodů jezdí on. Není špatný jezdec, ale je trochu horkokrevný a inteligencí zrovna nepřekypuje. Většinou mu strategii vymýšlí Kyle, ale Hawk nepatří k lidem, kteří by si nechali poradit, takže ke své vlastní smůle si někdy dělá věci po svém.
Auto: Mitsibishi Lancer Evolution IV (CN9A)
Tohle blílé Evo je typické tím, že na velkém zadním křídle má nálepky poražených týmů.

Wataru Akiyama
Pochází ze Saitamy a na Akinu se dostal díky své sestře, která si zde našla práci. Chce závodit s Akinskou 86, což se mu splní. Patří k jedněm z nejlepších jezdců co se v seriálu vyskytují. Nesnáší bohatý kluky, kteří jezdí s prvotřídníma autama.
Auto: Toyota Levin (AE-86) *86, Levin
Je to ta varianta bez výklopných světel. S 86 jezdí proto, že na lepší auto nemá a zároveň mu dělá radost, když porazí někoho s drahým autem se svojí 86, kterou všichni podceňují. Což se jim většinou vymstí porotože tohle autíčko je notně poladěné.

Kazumi (Carrie)
Wataruova sestra, která přijela do Akiny pracovat ke své tetě. Seznámí se s Iggym, který se do ní zamiluje, ale všechno skončí, když se zase zpátky stěhuje do Saitamy. Je o rok starší než Iggy. Znovu se potkají ve 4th stage na závodech. Pak jdou spolu na rande, ale všechno naruší Kazumin bývalý přítel, kterého ještě stále miluje a on se k ní chce taky vrátit, takže chudák Iggy setře.
Auto: Nemá. Iggy jí půjčí svoji 85, když mají rande.

Initial D - Third stage

5. března 2011 v 16:53
No konečně jsem se dokopala k tomu abych napsala o dalším z úžasné série jménem Initial D. Tentokrát se jedná opět o návrat k hlavní dějové linii plynule navazující na Second stage. Přestože je v seriálu něco jinak (Ryosuke už má opět tmavé vlasy), hlavní kladné stránky zůstaly zachovány. Třetí stage je bohužel jenom film. A tentokrát bude Takumi závodit se synem odvěkého Buntova rivala Kogashiva Kaiem. Spíš by bylo vhodnější napsat, že je to naopak, protože jak je naznačeno v dalších částech mangy (věřte tomu nebo ne, prolomila jsem hranici a kvůli Initialu jsem začala číst mangu...bohužel i ta pořád běží takže jsem se pouze posunula v ději o něco dál, kde to aktuálně končí mnohem napínavěji než seriál. Ryosuke bude závodit a vypadá to na menší výlet do jeho minulosti a soukromého života...) pro Buntu vítězství nad ním bylo pravděpodobně příslovečným piece of cake... Taky máte ten pocit, že Bunta musí být tím úplně nejlepším řidičem na světě...?
Jako většinou bitva v Initialu zabírá většinu děje a z dalších událostí lze zmínit ještě dvě důležité věci, jednak Takumiho částečné udobření s Natsuki a také to jak ji efektně zachrání díky svým řidičským schopnostem. Ale s natsuki to už pak dál vyzní do prázdna... A hlavním bodem je pozvánka Takahashi Ryosukeho do týmu Project D.

Nejlepší hlášky z Initialu D

19. května 2010 v 20:36
First stage - 12díl
Takumi: Jsem doma. (typicky ospalým hlasem)
Bunta: Někdo to ti telefonoval.
Takumi: Kdo?
Bunta: To jsem se neptal. Nějaká dívka. Hezká dívka. Říkala, že ještě zavolá.
Takumi: Jak víš, že byla hezká když jsi s ní mluvil jenom po telefonu? (zrudne)
Bunta: Vytrénoval jsem si dobrou intuici v průběhu let. Auta a ženy. Všechno je jenom o zkuženostech a intuici. Hodně štěstí v obojím.

First stage - 16díl
Kenji: Jsem šokován, když vidím Iketaniho s tak pěknou holkou. (po té co Iketany jde prvně na rande s Mako)
Itsuki: Závodníci nepotřebují holky. Pojďme plakat soplu Kenji-senpai.
Kenji: Cože? To chceš říct, že nejsem schopnej si najít holku? (dusí Itsukiho)
Itsuki: To byl jenom vtip! Vtip!
(Takumi na ně celou dobu blbě čumí :-))
First stage - 20díl
Itsuki: To byla taková zábava! Nikdy jsem nevěděl, že je taková zábava jít do bazénu s holkama, že jo Takumi? (v autě při zpáteční cestě z bazénu, kde byli s Mako a Sayuki)
Takumi: Myslím, že jsi byl nejvíc s Kenjim. (nesměle-jako vždy)
Itsuki: Eh. (zarazí se) Mako a Sayuki jsou nejlepší, že je Kenji?
Kenji: To si hodně rychle změnil názor. Ještě před pár dny jsi říkal, že závodníci nepotřebují holky.
Itsuki: Ale Mako a Sayuki jsou jiné.(představuje si je v bikinách...)
Second stage
Bunta:
Second stage - 7.díl
Nakazato: Taky ses přišel kouknout na závod, Shingo?
Shingo: Hej, Takeshi.
Nakazato: Ryosuke Takahashi neprohraje. Nemůžeme tu skupinu s Lan_evy nechat koukat se na Gunmu svrchu.
Shingo: No jasně. Hej stojíme moc blízko. Dodržuj vzdálenost, jo?
Second stage - 8.díl
Takumi: Můj otec říkal, že tam dá jiný motor.
Iketani: Vážně? Jaký motor?
Itsuki: Mám podezření, že to bude jiný normální 4AG motor.Možná by to mohlo být turbo!
Takumi: Mě to vážně nezajímá.
Iketani: Proč ne?
Takumi: Myslím, že ze všech dílů je motor ta nejdůležitější část.
Iketani: Taky myslím.
Takumi: Je to jako mozek v lidském těle. (Iketani a Kenji vyvalí oči)
Kenji: Hele Takumi, lidi ho obvykle přirovnávají k srdci.(Kenji vyloudí výraz typu: ty jseš opravdu beznadějný případ)
Takumi: Vážně? No tak teda srdce.
Second stage - 9.díl
Iketani+Kenji: Cože? Hachi-roku už je opravené? Opravdu?
Kenji: Už jsi zkoušel ten nový motor? Jaký je?
Takumi: Funguje.

Initial D - Extra stage

11. listopadu 2006 v 0:59

Tak závodí dívky...

Jak už sám název napovídá, tentokrát se nejdná o přímé pokračování první a druhé série. Tohleto dvoudílné OVA se totiž nevěnuje jinak hlavní postavě Initialu Takumimu, ale Maye neboli Mako, která se objevila už v první sérii a společně se svojí kamarádkou Simone (Sayuki) jezdí v modrém Sileighty (autům z ID se budu věnovat v samostatném článu). V první sérii se zamilovala do Colea a závodila s Takem. Pak se rozhodla, že se s Coleem vyspí, ale ten so toho nějak zalekl a na rande nepřijel, respektive přijel ale pozdě. Ona na něj čekala na parkovišti vedle svého auta a dokonce si vzala podpatky, tenkrát jsem moc nepochopila proč tam celou dobu stála a nesedla si do auta a pak naříkala, že ji bolí nohy... Také tehdy chtěla skončit se závoděním, ale naštěstí si to rozmyslela.
Extra stage začíná nedlouho poté nevydařené schůzce s Iketanim. Mako je z toho opměrně dost smutná a Sayuki, které je jí líto se ji snaží rozveselit. Tu se na scéně objevuje Sayučin přítel z dětství, člen Night Kids Shingo Shouji (to je ten, který se nemá rád s Nakazatem a jezdí v červeném Civicu), kterého Sayuki a Maya potkají na lyžích. Maya si docela padne do oka s jeho kamarádem a mají spolu nějaké to rande. Ale v Initialu je typické, že závodění vztahům zrovna moc nepřeje...
Závodní zápletku tady pak tvoří souboj dívčího dua ze Sileight proti týmu Emperors. Ten nebudu rozebírat protože je docela překvapivé, jakým způsobem proběhne :-).
Extra stage se tedy v podstatě věnuje těm postavám, které ve First stage a Second stage nedostali tolik prostoru. Dalo by se říct, že je to o takové druzé lize. Oproti jedničce a dvojce tady dostaly větší prostor mezilidské vztahy.
Takže celé bych to shrnula asi takto. Nečekjte žádný zázračný extra super díl, ale dozvíte se tady pár věcí a pokud jste nadšenci pro Initial jako já, tak to rozhodně nemůžete vynechat a nudit se nebudete.
Ka stažení na Anime Desu
Extra Stage na Anime News Network

Initial D - Second Stage

11. listopadu 2006 v 0:26
Startujte motory bitva ještě nekončí!
Potom co jsem "zhltla" první sérii. Okamžitě jsem se pustila do druhé, která jenom podpořila mojí vášeň pro anime Initial D.
Druhá série plynule navazuje tam, kde ta první skončila. V anglické verzi dokonce číslování dílů navazuje (takže první díl není první, ale 27). Z určitých náznaků mohl člověk už během první série vycítit, že se nechával prostor pro pokračování. A podobné náznaky může člověk postřehnout i v této druhé sérii.
Co mě rozesmutnilo, že druhá série má bohužel jenom 13 dílů. A věřte tomu, že mi vůbec nepřišlo, že je to celých 5hodin. Občas jsem nechtěla věřit počítadlu, že jednotlivé díly mají víc než 5minut. Tak moc jsem si užívala.
Překvapilo mě, že se vcelku dost změnila grafika. Pro mě osobně celkem k lepšímu, auta jsou ještě víc promakanější než dřív a většina lidá také vypadá líp. Jediné co mi tedy skutečně vadilo je, že Ryosuke Takahashi má najednou světlé vlasy, přestože dřív je měl tmavé. Nevim jestli tvůrci chtěli naznačit, že si je obarvil :-) nebo proč k této změně přistoupili.
Děj se samozřejmě opět točí hlavně kolem závodů. Potkáváme tady staré známé ale i spoustu nových postav. Hlavní postavou stále zůstává Takumi Fujiwara a jeho Hachi-roku. Do pozadí pak trošku ustoupili bratři Takahashiové, protože hlavním protivníkem se stáva tým Emperors. Ten se vyznačuje tím, že všichni jeho členové jezdí pouze v Mitsubichi Lancer Evolution III nebo IV. Celému týmu šéfuje Kyouichi Sudo (Kyle), který rozjel ambiciózní projekt, že porazí všechny týmy v provincii Gunma. Na svém kontě už mají několik vítězství (která vyznačují tím, že na křídla svých "Ev" lepí otočené a rozříznuté nálepky týmů), když dorazí i na Akinu a vyzvou místní Akina Speedstars (tomu šéfuje náš starý známý Iketani alias Cole). Iketanimu je narosto jasné, že nemají šanci pokud se reprezentace jejich týmu neujme Akina's Eight-Six. Tady si dovolím malou poznámku k tomu, proč jsem to řekla zrovna takhle. Je totiž zajímavé, že nikdov seriálu snad ani neví kdo tu Osmdesátšestku řídí, protože kdykoliv se o ní mluví, tak právě takto a jméno Takumiho nikdy nepadne. Kromě týmu Emperors se objevé ještě dvě důležité postavy a to Wataru Akiyama a jeho sestra Kasumi (Carrie), do které se zamiluje Iggy. Pro Watar je Takumi velkou výzvou, protože i on sám jezdí v 86 a to notně vytuněné, protože Wataru autům rozumí.
Samozřejmě ani tady nechybí romantická zápletka, tu obstarávají už dříve zmíněný Iggy a Carrie a samozřejmě Tak a Natalie. Cole v tomto případě totálně zklamal a ani se nepokusil znovu získat Mayu. Jak platilo pro jedničku, že to v seriálu není hlavní náplní, tak to platí i tady, takže se není třeba bát, že by závodění bylo odsunuto na druhou kolej.
Dvojka rozhodně za jedničkou v ničem nezaostala (snad kromě světlovlasého Ryosukeho) a naopak mě ještě víc vtáhla. Tenhle seriál mě prostě totálně dostal na svojí stranu.
Ke stažení na Anime Desu
Initial D 2nd stage na Anime News Network

Initial D - First Stage

5. listopadu 2006 v 22:59

Five...Four...Three...Two...One...GO!!...Hnn hnnnn....

Když vidím některé anime, tak si občas říkám, proč na to koukám? Vždyť to je tak strašný! A když kouám na některé jiné, tak zjistím, že se třeba nevědomky usmívám. A že nedokážu jít spát dokud to prostě nedokoukám. V té druhé kategorii se poslední dobou objevily hned tři seriály a Initial D je jedním z nich.
Musím říct, že jsem do seriálu zamilovala hned během prvních pár minut. Nejspíš to bude tím, že se tady spojili dvě věci, které mám ráda (anime a auta). Vždycky jsem si myslela, že tahle kombinace moc klapat nebude, ale Initial D mě přesvědčil o opaku.
Tak vizuální stránka je hodně nejednotná. Na jedné straně jsou to lidé, kterí nepatří k těm do nichž se zamilujete na první pohled a na straně druhé auta. Lidi tady působí trochu ploše, ale za chvíli si na ně člověk zvykne. Ale auta to je úplně jiný případ. Ta vypadají opravdu realisticky a hodně přesně zachycují podobu skutečných aut.
Děj seriálu není příliš složitý, ani příliš originální, ani nijak převratný a přesto mě chytnul, protože má v sobě něco "milého". Takumi Fujiwara je osmnáctiletý mladík studující střední školu a přivydělávající si jako poskok u benzínové pumpy. Jeho otec je bývalý "street racer" (pouliční závodník), který v současnosti provozuje obchod s tofu. Takumi mu zhruba od třinácti let pomáhal tím, že v noci kolem 4 hodin doručoval tofu do hotelu na vrcholu Mount Akina. Cestou tam nesměl jet moc divoce, aby nepoškodil tofu a tak měl v kabině kemlímek s vodou, který se nesměl vylít, ale zpátky už mohl jet podle svého a jelikož chtěl být vždycky co nejdřív doma, naučil se jezdit opravdu rychle. No a jednou v noci při Takově pravidelném doručování ho zahlídne street racer Keisuke Tkahashi z jiného města a rozhodne se, že s tou tajemnou "hachi roku" (auto Takova otce) chce zazávodit. Tím to všechno začne. To že Osmndesátšestka porazila mladšího z bratrů Takahashi se rychle rozkřikne a všichni najednou chtějí s Takumim závodit. Další děj se pak točí kolem dalších výzev a závodů. Sledujeme jak se z Takumiho, kterému nikdy řízení nepřišlo jako něco extra zábavného stává pravý závodník. Nemálo k tomu přispěl jeho otec, který jednoduchou lstí přinutil Taka k tomu, aby jel první závod. Ale než se Tak rozhodl k druhému závodu musela na něm zapracovat ještě několik dalších lidí a skutečností. A jelikož je vždycky prostor na zlepšení, sledujeme pak v dalším ději, jaké triky, strategie a zlepšení se Tak učí. Samozřejmě, že nechybí ani romantická zápletka, která není nijak násilná a hlavně příliš nezastiňuje halvní děj. Ten je v podstatě hodně jednoduchý, ale jsou tam detaily, které z něj vytváří něco víc.
Ještě něco k hudbě a dabingu. Já jsem si stáhla dvojajzyčnou verzi, kde mi u prvních dílů nešla zprovoznit japonská zvuková stopa a zároveň anglické titulky, tak jsem byla nucena se dívat anglicky. Ale jak nesnáším anglický dabing, tak Initial D je vyjímka. Anglická zvuková stopa má totiž i jinou hudbu než ta japonská a co jsem slyšela několik úryvků z japonské, tak to bylo strašné. Naopak hudba v anglické verzi, přestože to není můj styl, se k seriálu parádně hodí. Co se týče dabingu osob tak to moc nemůžu posoudit, protože jak si jednou člověk zvykne na určitý hlas u určité osoby, tak si pak blbě odvyká, přestože to nové může být lepší. Každopádně až někdy budu mít čas a , tak se na Initial D kouknu ještě jednou a tentokrát zkusím japonskou verzi.
Ještě bych chtěla zdůraznit, že se seriál nelíbil jen mě, ale asi má spoustu fanoušků, protože nezůstalo u první série, ale je hned několik dalších. Takže tady uvádím seznam, který si myslím, že je kompletní:
Initial D First stage - původní série, 26 dílů
Initial D Second stage - navazuje na původní sérii, 13dílů
Initial D Third stage - film, navazující
Initial D Fourth stage - 24dílů, navazující
Initial D Extra stage - 2.dílné OAV po 27min, mimo hlavní děj, patří k 2nd stage
Initial D Battle stage - OAV (1díl, 40min), pouze setřihy závodů
Initial D (live action movie) - pravděpodobně děj první a druhé série - hrané!
Závěrečné hodnocení u mě nemůže být jiné, než že je to naprosto skvělý seriál. Prostě fantastické a jsem opravdu vděčná za to, že nezůstalo pouze u první série. Musím podotknout, že v seriálu se opravdu nejvíc řeší auta a závodění a všechno ostatní, ať už se jedná o lásku, přátelství nebo práci je na vedlejší koleji. Děj první série není příliš ukončený, hlavně co se týče mezilidských vztahů. Přijde mi, že už se počítalo s dvojkou, která přímo navazuje. Super seriál, děsím se okamžiku, kdy budu mít všechno skouklé.
Initial D můžete stáhnout z Anime Desu.
 
 

Reklama