Formule 1

Jak šel čas podle Ferrari

30. července 2006 v 22:49

Eddie Irvine po druhé

7. června 2006 v 0:22
Tentokrát taková všehochuť věcí... :-)
Tohle autíčko říkalo Eddiemu pane, dokud ho neprodal...

Eddieho jachta


Zahrál si i ve filmu. Jmenuje se to Prince and me a je to nehorázná romantická slátanina. Těšila jsem se na to jak malý dítě, ale pak když jsem to viděla, byla jsem opravdu zklamaná. Eddie se tam objeví na chvíli jen na začátku, kdy závodí s hlavním hrdinou princem. A pokud máte pocit, že tu slečnu po Eddieho pravici odněkud znáte, tak se nepletete, je to opravdu slovenská modelka Andrea Verešová. Více info viz. oficiální stránky filmu.
No a ještě pár obrázků ze "života" :-))

BONUS!!! Jedno video s Eddiem z BBC. (je potřeba Real Player). Kvalita hrozná...

Eddie Irvine

21. května 2006 v 2:11
Tak dneska bych vám ráda přiblížila svého nejoblíbenějšího jezdce z F1, bohužel už bývalého. Na F jsem se v podstate zacala dívat díky němu, protože první závod efjedniček, který jsem viděla byla velká cena Japonska v roce 1999, kdy Eddie zápolil s Mikou Häkkinenem o titul mistra světa. Uchvátilo mě to natolik, že od té doby jsem viděla všechny závody kromě asi dvou, což byla opravdu nešťastná shoda nhod, kdy nám například na chalupě vypadla Prima. Ale zpátky k Eddiemu. Tenhle chlapík je opravdu svéráznej a občas nudné prostředí efjedniček dokázal docela rozvířit. To se mu povedlo hned v jeho první velké ceně (Japonsko 1993 za tým svého krajana Eddieho Jordana- taky mi v F1 chybí...), kdy měl konflikt dokonce s Ayrtonem Sennou, kterého dodnes spousta lidí uzává jako největšího jezdce všech dob a mnoho současných jezdců ho mělo nebo má za svůj vzor (jsem zvědavá na generaci, která bude uctívat Schumachera...- za chvíli to tady bude). Bylo to prý tak, že Senna předjel o kolo zpět jedoucího Eddieho a ten ho pak předjel, protože se mu zdálo, že Senna jede moc pomalu :-). Mělo to dohru v garáži...
Eddie je prostě svéráz a spostu lidí ho kvůli jeho prostořekým prohlášením nemělo rádo, ale mě jsou lidi co všechno řeknou na férovku sympatický.
Teď nějaká biografická data:

Narozen: 10.11.1965, Newtownards, Severní Irsko
Starty v F1: 97
Pole positions: 0
Vítězství: 4
Nejrychlejší kola: 1
Stupně vítězů: 24
Body: 174

Kariéra v F1:
1993 Jordan- Hart
1994 Jordan -Hart
1995 Jordan - Peugeot
1996 Ferrari
1997 Ferrari
1998 Ferrari
1999 Ferrari
2000 Jaguar
2001 Jaguar
2002 Jaguar

Eddie, vlastním jménem Edmund nikdy výsledkama nevynikl. Těžko říct jestli měl smůlu nebo jednoduše nebyl dostatečně dobrej, ale jedno mu rozhodně nelze upřít, že si ho lidi budou pamatovat. Já, která jsem mu opravdu fandila doufám, že se ještě do F1 vrátí. Sice ne už jako jezdec, ale jako člověk ve vedení týmu (a je mi jedno na jakým postu, hlavně, že tam bude... :-)).
 
 

Reklama