Downloads

1.díl Anime a Manga a nové možnosti Windows

9. ledna 2014 v 14:43 | Perdida
Za tu dobu, co sleduju anime se toho hodně změnilo. Dříve jsem začínala přímém stahování z různých fanstránek, které bylo neuvěřitelně zdlouhavé. Nejen, že člověk musel stahoval jednotlivé díly, dokonce i ty byly někdy rozděleny na části, ale také byl download z těchto stránek neuvěřitelně pomalý, nešlo využívat různé download akcelerátory a souběžně mohlo běžet vždy jen jedno stahování. Když si na to teď vzpomenu, tak mám osypky... brrr. Pak jsem přešla na jednodušší a myslím i dodnes nejrozšířenější formu - torrent. Už léta používám aplikaci µTorrent.
Osvědčila se mi a nemám důvod ji měnit. Využívám snad jen jednu rozšiřující funkci a to je nastavování priority u jedntlivých souborů v rámci torrentu. I ve vyhledávání jsem konzervativní a používám stránku torrentz.eu, taky za léta ověřenou :-). Vyhledává mezi více stránkami, kde jsou torrenty ke stažení jako např. torrenthound, piratebay a velké množství dalších. K nalezení je zde prakticky vše navc ve slušné kvalitě. Ovšem poslední dobou používám více počítačů a neustále přehrávat nějaká data mne neba. Tak jsem objevila doplňkový způsob. Jsou jím aplikace ve Windows 8. Oproti dřívějším verzím se v osmičkách objevili apliakce v tzv. metro režimu. Funguje to podobně jako Apple store nebo Google store na telefonech nebo tabletech. K mému překvapení je tam i několik anime aplikací. VYnechám různé hry, testy, zpravodajské aplikace a pustím se rovnou do toho, co je nezajímavější: sledování anime.

Anime free
Aplikace funguje na bázi youtube. Defacto sumarizuje videa na youtube a seřazuje dle jednotlivých seriálů, tak aby se divák mohl pohodlně dívat na jeden díl za druhým a nemusel je vyhledávat jako klasicky na stránkách. Aplikace sama je velmi jednoduchá, ale účelu poslouží. Nevýhodou je samozřejmě malý počet titulů a také to, že většina anime je předabovaného anglicky. A to já nemám ráda.
Anime Tube
Obdobný princip fungování jako Anime free, tím pádem zde najdete i stejné tituly jako v Anime Free. Má trochu lepší uživatelské rozhraní, ale oproti Anime Free se v celoobrazovkovém režimu přehrávání zobrazuje reklama. Za poplatek 40Kč se dá odstranit. U Anime Tube jsou také u některých titulů doplněny stručné obsahy. Ve Storu hodnocení 5* (ale pouze 3 hodnocení).Anime X Watcher
Na konec jsem si nechala to nejlepší :-). Tato aplikace má obrovskou výhodu, že videa nevyhledává jen na youtube, ale z více zdrojů. Tím pádem je tam neporovnatelně více titulů, na druhou stranu nemůžete mezi nimi procházet, ale musíte vyhledávat podle názvu. To co jsem v předchozích dvou našla jen dubbed, tak tady i subbed. Takže obrovské plus. Ovládání, ani interface není úplně top notch, ale pracovat se s tím dá. Anime vyhledává a také umožňuje přidávat si je k oblíbaným, aby je uživatel nemusel pokaždé hledat. Pamatuje si i shlédnuté epizody. Reklama je v běžném rozhraní všudy přítomná, ale při celoobrazovkovém režimu přehrávání není.


Shrunutí
Doporučuji vyzkoušet aplikaci Anime X Watcher, z mnou testovaných je nejlepší. Torrenty ale nahradit nemůže. Kvalita přehrávaných videí je totiž špatná už i na mě. A to u běžných filmů nepotřebuji ani DVD, Blue Ray už je úplně mimo rozlišovací schopnost. Aplikace se hodí spíše pro občasné sledování na menším monitoru - notebook, tablet, a zde pak svou sluřbu udělá.

Příště o aplikacích na čtení mangy. V dalších dílech se podíváme na zoubek i aplikacím pro telefony.

Anime Downloads

16. února 2007 v 9:27
Už jsem dlouho nenašla žádnou super stránku na stahování anime. Ale zjistila jsem, že mám ještě nějaká esa v rukávu, která jsem opomněla zveřejnit.


Anime Downloads.US

O téhle stránce už vím dost dlouho, ale musím uznat, že většinou využiji jiných zdrojů, pokud je to možné. Tahle stránka totiž není přímo downloadová, ale využívá služby Up-file. To byla služba, kterou jsem ještě nedávno velice vychvalovala, ale její kvalita a použitelnost šla během asi posledního půl roku hodně drasticky dolů. Momentálně je download z těchto stránek velice pomalý a ještě většinou musíte žádaný soubor stahovat po částech rozdělený na několik rar souborů.
V posledních příspěvcích o novinkách na stránce je pak řečeno, že se některá anime přesouvají na Megaupload. Takže z bláta do louže.
A pokud se rozhodnete ze stránky stahovat, tak co vám nabíne? Stránka se zaměřuje na ukončené seriály, takže těch ongoingových tam až tolik nenaleznete. A co je pro stránku typické? Objevují se tu především tzv. profláklé tituly, které jsou vesmě k dostání i na hodně jiných stránkách. Ale na druhou stranu se většinou jedná o to lepší co anime nabízí. Takže jen pro příklad: Berserk, Cowboy Bebop, Full Metal Panic!, Hellsing. Samozřejmě, že vše nejsou jen kvalitní anime (najdete tu i např. Kimi ga nozomu eien- kdyby někdo nevěděl, proč ji pokládám za tak špatnou tak mrkněte na článek), ale ty která jsem viděla a jsou k mání na Anime Downloads, tak se většinou řadí k těm lepším. Každopádně je to stránka, která je vhodná použít už jako poslední možnost.Anime Nuke

Hned na začátek musím říct, že tahle stránka je primárně placená. Takže z toho vycházejí i omezení, která platí pro freedownloady. Ale vcelku se dá použít. Na stránkách jsou tři skupiny pro download:

Premium - Anime zařazené v téhle sekci můžete stahovat pouze pokud si to zaplatíte. Z nabídky premium bych si sice něco vybrala, ale že by to byly zrovna věci co opravdu chci, moc pravda není.


Free - Tahle kategorie je pro mě osobně už mnohem více zajímavá. Přestože se kategorie jmenuje free, tak úplně volně k dispozici není. Z této kategorie můžete stáhnout pouze jeden soubor za den. Některé tituly v této kategorii jsou pro mě poměrně dost zajímavé, ale limit jeden za den je pro mě hodně omezující. Stahovala jsem odsud akorát dva díly Paradise Kiss (protože jsem až tak sklerotická, že nejsem schopná si naprogramovat video...). Překvapilo mě, že to bylo ve formátu real, který tak nějak nemusím. A jaká byla rychlost stahování vám bohužel moc přesně neprozradím, protože jsem to zrovna nesledoval. Ale pokud si pamatuju jednalo se o celkem přijatelnou dobu než se mi ten díl stáhnul. A málem bych zapomněla, pokud chcete využít sekci free je nutné se zaregistrovat.

Unlimited free - Konečně tu máme poslední kategorii a to jsou neomezená volná média. Stahovat je můžete bez omezení, ale jedná se o soubory, které nejsou uložené na serveru Anime Nuke, ale jsou na Megauploadu. Až na několik vyjímek (Nana, Melancholy of Suzumiya Haruhi, Black Blood Brothers) se převážně jedná o anime, které mě absolutně nezaujalo. Navíc pokud už stahujete z megauploudu najdete spoustu kvalitnějších věcí.

Závěrem bych Anime Nuke zhodnotila jako stránku, která může sloužit jako poslední možnost nebo těm trpělivějším jedincům. Na stránkách najdeme také galerie s obrázky, které uploadovali uživatelé serveru. Některé jsou celkem zajimávé, ale galerie má hodně nevychytané členění (prakticky žádné).

Pro tentokrát vše a doufám, že zase narazím na nějaké zajímavé stránky :-)

Další DDA, aneb nikdy jich není dost

19. října 2006 v 19:14
Nejdřív osvětlím co znamená ta zkratka v názvu, je to direct download anime, neboli česky přímé stahování anime. To jen proto abych se s tím pořád nemusela vypisovat. Dneska jsem si připravila pouze jeden jediný odkaz, ale zato opravdu dobrý.

Anime Eden


Tahle stránka totiž obsahuje opravdu spoustu titulů, které si můžete stáhnout. Počítadlo na stránkách udává, že mají 128anime sérií. Jsou tu jak staré známé klasiky jako např.Cowboy Bebop, tak i nejnovější sérky, které jsou ještě ve vysílání. Navíc se odsud stahuje i rychle (když jsem odsud stahovala něco ve škole, tak to jelo i 1000KB/s!). Stahovat můžete i mangu a nějakou hudbu, ale to jsem zatím nezkoušela. Na anime se můžete kouknout i online, ale není toho tolik jako na download. Prostě opravdu jedny z nejlepších, ne-li vůbec, stránek na direct download na které jsem zatím narazila. Mám snad jen jednu vítku a to, že občas nezachovávají názav podle fansubu a někdy jednotlivé epizody ze stejné série nemají jednotný název. Ale to už je opravdu jen drobnost. Dávám deset bodů :-D

Další stránky pro přímé stahování anime

17. října 2006 v 11:24

Kraga Muffin


Takže jsem si otestovala zase další web na přímé stahování anime. Tahle stránka je výborná v tom, že download je opravdu přímé a není přes žádnou službu typu megaupload. Takže jenom kliknete a už stahujete. Rychlost patří k těm lepším. Stránka je pravidelně aktualizovaná, takže za tu chvíli co jí navštěvuji už přibyla jedna nová série a další už se chystá. Ke stažení jsou převážne klasicky dlouhé série, tzn. buď kolem 26 nebo 12dílů. K dispozici jsou napč. Black Cat, Black Lagoon, Onegai Teacher, Onegai Twins, Grenadier, Futakoi, Full Metal Alchemist, Ghost in the Shell, Pita Ten, Green Green, Gunslinger Girl, Shingetsutan Tsukihime a další, celkem asi 50sérií.

National Anime


Druhý odkaz, který zveřejňuji, je na poměrně známou stránku, která patří k těm hybridním, kdy část médií je zadarmo a část je placených. I pro přístup k free médiím se musíte zaregistrovat, ale registrace je zdarma. A jaké episody jsou tedy zdarma? Jedná se o díly všech možnách sérií, které právě vyšly. Aktualizuje se každý den. Během každého dne se zvěřejní několik nových episod a ty zůstávají volně k dispozici zhruba měsíc. Výhodou je vysoká rychlost stahování. Nevýhou, že pokus si chcete stáhnout celou sérii, bude to chvíli trvat, záleží pak na tom který seriíl si vyberete, někdy jsou nové díly každý druhý den, někdy jednou za týden a někdy i méně často. Já odtud stahuju hlavně Bleache (i když u něj zrovna není problém najít na netu direct downloady - např. Bleach exile, Bleach portal a spousta dalších.) Otázku jaká anime se tady teda zveřejňují nejsem schopná zodpovědět, protože je jich tolik, že by mi zabralo pěkně dlouho dobu je všechny vyjmenovat.Další download stránky se tady objeví brzy, protože už teď jsem našla spousta zajímavých stránek a můj limit objemu přenesených dat asi i v příštím měsíci překročím, protože některé z nich vypadají hodně zajímavě a je spousta anime na které se chci kouknout. No je teda pravda, že i kdybych už nenašla žádné další stránky, tak mám ještě hodně dlouho co stahovat a na co koukat.
UPDATE!!! (24.4.2007)
Od té doby co jsem psala tento článek stránka Kraga Muffin prošla změnou. Velká část anime byla stažena a zbylé anime bylo přesunuto na Megaupload. Jestli jsem tomu poruzumněla správně, tak je k přímému stahování k dispozici pouze jedna série měsíčně. Tento měsíc je to Night Head Genesis.
Takže je mi líto, ale loučíme se z jednou z velmi dobrých stránek na direct download anime. A mám obavu, že podobných případů bude stále přibývat a nových kvalitních zdrojů se asi příliš nedočkáme. Každopádně děkuji Kraga-kun, přece jen nebylo málo anime, kterých jsem z stáhla právě z jeho stránek.

Další downloady

26. září 2006 v 13:23
Tak jsem ozkoušela zase několik dalších stránek na download anime.

Anime Black and White


Na těhle stránkách najdete něco komel 80-90 sérií (seriálů i OVA). Většina z nich mě příliš nezaujala, ale dá se vybrat. Donwload z těhle stránek nepatří k nejrychlejším, ale má výhodu v tom, že stahuje naprosto přímo a nemusíte se vůbec proklikávat přes tisíc dalších odkazů než se dostanete k tomu k čemu chcete...Taky je spolehlivý a nehrozí žádné přerušení ani špatně dotažené soubory.

Lopki


Na téhle stránce je k mání zhruba 40sérií, ale musíte dávat trošku pozor, protože ne všechny série jsou kompletní. K mání je poměrně dost zajímavách titulů. Stáhnout si můžete i několik hentai (ty jsem nezkoušela, takže nevím jaké jsou). Rychlost downloadu je slušná, ale občas jsem měla problém, že se mi soubor nedotáhnul celý, ale pouze jeho různě velká část. Nevím čím to je, takže kdybyste mi někdo uměl poradit, budu ráda.


Anime Desu

V dnešním výčtu poslední,ale kvalitou nejspíše první je stránka Anime Desu. Ke stažení je také něco kolem 40 anime. Zatím jsem z téhle stránky stáhla jen několik málo souborů, ale určitě ji budu navštěvovat často, protože je z čeho vybírat. Download sice není úplně přímo a musíte se překlikat přes dva odkazy, ale rychlost stahování je pak dobrá. Na stránce je i spousta obrázků a to většina pěkných a zajímavých. Takže vřele doporučuju.
Update: Tak už jsem toho odsud stáhla víc, tak chci trochu poupravit informace. Rychlost tady hodně kolísá. Občas mi to jede 300KB/s a někdy se může stát, že to bude příšerně pomalé např.kolem 20KB/s, ve škole mi to jednou jelo až kolem 1000KB/s. Takže tak. Stránku jsem ocenila hlavně taky kvůli tomu, že je to jediné místo kde jsem našla Initial D (článek už je na cestě) na stažení.

Reality Lapse

6. srpna 2006 v 2:13
A ještě doporučím jednu stránku na stahování anime. Download z ní není rychlý (přímo naopak dost pomalý), ale tenhle web vyniká tím, že není nutná žádná registrace, můžete stahovat dvě věci najednou a je tam opravdu hodně sérií. Já z ní stahuju Rurouni Kenshina (o seriálu někdy později).

Reality Lapse

Manga arigatou

6. srpna 2006 v 2:08
Úplnou náhodou jsem narazila na dobrou stránku, tak se chci podělit. Zatím ji nemám moc ozkoušenou, jelikož jsem odsud zatím stáhla jen soundtrack k Noir (ani ten jsem ještě neslyšela celej, ale ten kousek mě zatím docela nadchl; když nad tím tak přemýšlím, tak nějak poslední dobou ani nestíhám zpracovat to, co mám stažený), ale přestože jsem to musela párkrát odliknout bylo to rychlé. Jsou tam i epizody a filmy. Je to francouzská stránka a přestože tento jazyk bohužel neovládám (třeba to jednou změním :-)) moc mě to neomezovalo.

Manga arigatou

Anime downloads

22. června 2006 v 14:20
Včera jsem měla opravdu kliku, protože jsem při brouzdání nanetu narazila na dvě výborné stránky, které mi geometrickou řadou zprostředkovaly další užitečné odkazy. Stahování anime není žádná těžká věc. Zapnete google nebo nějaké torrentové vyhledávače a jedete. Jenže stahování anime bývá dost často hodně pomalé a navíc pokud máte jako já limit objemu přenesených dat je to v čoudu. Protože Jedna série má zhruba 5GB a než ji stáhnete přes torrent většinou se součet downloadu a uploadu vyšplhá někam k 10GB (což při limitu 20...). Druhá možnost je koukat on-line na www.youtube.com.
Není to špatná věc, protože to máte skoro hned a nemusíte nic zdlouhavě stahovat. Nevýhou je opravdu nízká kvalita obrazu a nemožnost přidat české titulky (no s těma je to taky potíž, protože jich moc není). No a řešením jsou stránky, kde si epizody můžete stáhnout přímo. Dostala jsem se k tomu díky blogu Kaname, když začala uvěřejňovat sekci downloads. Momentálně si na Bleach exile stahuju epizody v dobré kvalitě (o téhle sérii podrobněji někdy pozdějc, až se dostanu dál).
A zrovna včera se mi nechtělo učit, tak jsem tak brouzdala na netu od ničeho k ničemu a čistě náhodou jsem narazila na stránku Ferever Geek. Jsou to stránky o všem možném, ale já jsem se tam dostala přes článek, kde je pobídka k rozvinuté diskuze o nejlepší anime stránku. No a v komentářích se od ledna 2005, kdy byl článek publikován, sešlo spousta zajímavých odkazů. Při přebírání odkazů asi narazíte na dost marastu (to je moje označení pro stránky kde nic není a akorát mi ubírají čas) a asi i dost 404 Not Found (přece jen internet je velmi dynamický a rychle se měnící), ale užitečného je tam dost.
Druhou stránkou, která taky obsahuje spoustu odkazů je Anime download list. To je stránka moc šikovná a navíc pravidelně aktualizovaná, takže byste neměli narážet na už zmiňované nefunkční odkazy. Navíc je moc přehledně uspořádaná a obsahuje pouze linky na stránky, kde je ke stažení anime nebo manga. Každý obsah je stručně charakterizován a popsán co je na stránkách ke stažení a v jakém formátu.
No snad tímhle článkem někomu pomůžu a sdělím nové informace. To je přece primární účel internetu sdělovat informace.
 
 

Reklama