Berserk

Guts a Casca

6. ledna 2007 v 15:55
Sice na sebe ze začátku štěkali, ale znáte to: co se škádlívá,...
Trošku roli v tom možná zahrálo i Griffithovo chování...
Casca se na plese všem líbila, ale mě přišlo, že mnohem líp vypadá ve válečnickém...

Berserk

3. ledna 2007 v 23:18

Řež je, ať krev stříká na všechny strany!

Berserk je prostě klasika. Dlouho jsem se styděla za to, že jsem ho ještě neviděla a taky jsem se na něj dlouho těšila. Měla jsem strach, že mě nakonec zklame, ale to se naštěstí nestalo. Snad až na ten konec... Kdo jste tohle anime neviděl, tak se na něj určitě podívejte.
Berserk patří k těm starším kouskům a taky je to na něm vidět. Vytvárné zpracování je trochu jednoduší, ale docela snadno mu to odpustíte. Jednoduchost se projevuje především v dlouhých nehybných scénách nebo osoby v pozadí provádějí stále stejnou sekvenci pohybů. Ale hlavní postavy jsou celkem dobře zpracovány. Co mě na Berserkrovi mimo jiné ještě uchvátilo je hudba. A to jak opening, který je naprosto skvělý a koukala jsem na něj pokaždé (normálně je přeskakuji), tak i ending a samozřejmě i hudba v průběhu děje. Songů sice není moc, ale jsou moc pěkné. (Chci soundtrack!)
Takže s chutí do děje. Nechci ho popisovat moc podrobně, protože by to zkazilo dojem ze seriálu. A tohle anime prostě musíte vidět! V podstatě sleduje osud Guttse, který se přidá ke skupině Jestřábů, která je nájemnou žoldáckou armádou. Vůdcem skupiny je Griffith, který je nejen velmi dobrý velitel a stratég, ale i velice charismatická osobnost. Přestože se s Guttsem sejdou na válečném stezce, stanou se z nich dobří přátelé. Griffith má vysoké cíle a cílevědomě si za nimi jde. Oproti tomu Gutts žádný konkrétnější cíl nemá, ale prostě má rád boj a jeho cílem je být v tom co nejlepší. Gutts je ale jinak takový celkem sympatický normální chlapík, který sice ení příliš družný, ale všichni ho mají rádi. Snad až na Cascu, což je jediná žena ve skupině, ale lepší bojovník než většina chlapů. Pravdou je, že děj Berserka není nijak inovativní, ani nijak zvlášť originální, ale dokáže zaujmout. Ovšem upozorňuju, že je to hodně o krvi a boji. Snad jediné co mě opravdo zklamalo je konec, který je hodně otevřený a v podstatě toho moc neřeší, spíše otevírá nové obzory a možnosti pro hlavní postavy. Ovšem žádné pokračování Berserka nevzniklo, ale údajně na děj anime navazuje počítačová hra. Kterou jsem neměla možnost hrát, ale možná se po ní poohlédnu.
Shrnuto a podtrženo je Berserk jedno z anime, které já si zařazuju hodně vysoko do svého osobního žebříčku. A určitě doporučuji zhlédnout každému anime fanouškovi (pokud teda nemá něco proti krvi :-)).
Na ANN najdete Berserkra zde.
O odkaz na direct download jsem nikde nezavadila, takže jedině přes Megaupload na Animedownloads.us (Pokud byste o nějakém věděli, tak mi napište do komentářů nebo na mail).
 
 

Reklama