Anime

Wolf's Rain

11. listopadu 2006 v 15:17

Dlouhá a útrapami lemovaná je ceta do ráje

Na tenhle seriál jsem se chystala už hodně dlouho. Za prvé měl být o vlkách ,což jsou moje oblíbená zvířata, za druhé vytvářela ho podobná tvůrčí skupina jako Cowboye Bebopa, což je jedno z mých oblíbených anime a konečně za třetí, jsem na něj slyšela spostu chvály. Musím se přiznat, ale že jsem čekala něco jiného. Když se začnete koukat na Wolf's Rain, tak zjistíte, že tohle anime je prostě trochu jiné.
Wolf's Rain má celkem 30dílů. Ovšem pouze 26je přímo dějových. Zbývající čtyři jsou zařazeny zhruba do poloviny seriálu a jsou shrnující.
Wolf's Rain se odehrává ve vlastním světě. V tomhle světě jsou lidé rozděleni do dvou tříd. První jsou aristokraté, kteří vládnou a obyčejní lidé. Aristokraté se vyznačují tím, že chodí prazvláštně oblékaní a nosí masky. Mezi prostým lidem se nepohybují a zásadně se přemisťují létajícími loděmi (nazvat to letadlo by nebylo příliš přesné). Ale je tu ještě třetí malá skupinka. Tou jsou vlci. Lidé si myslí (ne aristikraté), že vlci byli vyhubeni před nejmíň 200lety, ale oni se ukrývají mezi lidmi v lidské podobě.
Děj záčíná ve městě Freeze, kde se náhodně potkají čtyři vlci. Drsňák Tsume, který je vůdcem lidského zlodějského gangu, mladý Hige, jenž se jen tak poflakuje, štěně Toboe, co neví jak vlastně žít a nově příchozí do města Kiba. Kiba jediný z nich má jasný cíl. Vnitřní nutkání, které ho nutí jít hledat legendární vlčí ráj. Odhodlanost Kiby a neexistence vlastního cíle ostatní tři vlky přiměje vydat se na hledání ráje s Kibou. Podrobný popis děje i tentokrát vynechám. Prozradím jen, že do děje zasahují i další postavy: starý lovec vlků Quint a jeho pes Blue, krásná vědkyně Cher, která zkoumá klíč k ráji květinovou dívku Chezu, její exmanžel Hubb, aristokraté Darcia a Jaguara. Každý díl je překvapení jak si osud s vlky zahraje a jak vlastně tenhle podivný svět funguje. Přestože jsem si tedy v prvním díle udělala jakousi představu o čem seriál bude, každý další díl jsem musela svoji představu měnit.
Seriál má pěkné grafické ztvárnění. Obzvlášť vlci jsou tady dobře propracováni. Vypadají hodně realisticky a naprosto přirozeně. Co mi trošku vadilo, že občas není úplně jasné zda jsou vlci v lidské podobě nebo ve vlčí formě, protože většinu času jsou zobrazováni jako lidé, přestože jsou ve vlčí formě. Což je trošku škoda.
Ještě pár slov k hudbě. Soundtrack jsem měla stažený ještě předtím než jsem seriál viděla a až na několik vyjímek to není hudba, která mě baví poslouchat. Přesto když jí slyšíte v seriálu, tak je nádherná, protože skvěle navodí atmosféru, která je u Wolf's Rainu hodně důležitá.
Když bych to měla všechno shrnout, tak Wolf's Rain je anime, které je hodně originální a hodně se odlišuje. Není to oddechovka a člověk nad tím musí trošku přemýšlet. A ještě upozornění co se týče konce. Původně jsem chtěla napsat, že konec Wolf's Rainu je naprostý a dokonalý opak happy endu, ale úplně pravda to není, protože přece jenom jedna pozitivní věc se na konci objeví, ale i přesto je to hodně smutný konec.
Wolf's Rain na Anime News Network

Trojka pěkných démonů

31. října 2006 v 21:51

X

29. října 2006 v 16:42

Bitva o Apocalypsu začíná...


Od tohohle seriálu jsem si hodně slibovala. Líbil se mi název. Líbili se mi artbooky a obrázky. Líbili se mi i shrnutí. Bohužel samotný seriál už mi přišel trochu slabší. Možná jsem si od toho moc slibovala, možná opravdu není tak dobrý jak se tváří.
Seriál má 24 dílů a zveřejněn byl v roce 2001. Na začátku si vezmu na paškál výtvarné zpracování. Osoby jsou vcelku hezké, ale na můj vkus mají moc široká ramena a hubená těla (platí u převážné většiny mužských postav) a trochu moc špičaté brady, ale přesto patří k těm hezčím a k ději a ladění seriálu se hodí. Horší je to s okolím, připadá mi hodně temné (i když zrovna nemá být) a pořád jakoby trochu rozostřené. Nevím přesně co, ale něco mi prostě vadilo.
Opening k Xku není nic převratného, o seriálu vám nic moc nenapoví a ani nepřekvapí ničím zajímavým. Je v podstatě statický a složený z různých obrazů, které se v seriálu nevyskytují a ukazuje pouze dvě hlavní postavy. Co se týče písně, tak ta je pěkná, ne úžasná, ale líbí se mi a stáhla jsem si ji (www.gendou.com - pardon,ale přímé linky jsou zakázané :-)). Ending je jedna velká nuda, sestává z jednoho obrázku a ani se mi nelíbí hudba. Celkově hudba v seriálu nepůsobí rušivě, ba naopak dobře dokresluje atmosféru a občas se zaposloucháte i trochu víc. Možná by stálo za to stáhnout soundtrack.
No a tak teď konečně ke stručnému nastínění děje. Hlavní postavou je Shiro Kamui, který se po 6 letech vrací do Tokya, kde vyrůstal společně se svými nejlepšími kamarády sourozenci Fumou a Kotori. Hned na začátku je jasné, že Kamui není jen tak obyčejný kluk, protože cestou do školy zmasakruje partičku chlápků, kteří asi nebudou lidé. Kotori je celá šťasná když ho uvidí ve škole, ale Kamui se k ní chová více než chladně, stejně tak k Fumovi. Do Tokya se vrátil na přání své zesnulé matky, aby si vyzvedl meč, který má v držení otec Fumy a Kotori. Ten mu ho ovšem odmítne dát. Pak se začnou objevovat další osoby, které vládnou nadpřirozenými silami.
V podstatě se děj Xka točí kolem boje o Apocalypsu. Existují dvě skupiny lidí Draci Země a Draci Nebes. Zatímco Draci Země neboli andělé chtějí Apocalypsu a obrodu celé Země, Draci Nebes neboli takzvané pečeti se tomu snaží zabránit a udržet současný status quo. K tomu jim napomáhá např.ochranná pečeť vytvořená z hlavních ulic Tokya. Každá skupina má sedm členů včetně vůdce. Na straně každé skupiny a v podstatě něco jako vrchní velitel jsou dvě sestry: Hinoto, která má schopnost jasnovideckých snů a Kanoe, která sice tuto schopnost nemá, ale může navštěvovat sestřiny sny. Skupiny se postpuně formují a začinají drobné šarvátky. Děj nebudu popisovat, za prvé se mi nechce a za druhé nechci prozradit příliš.
No určité nápady jsou v ději zajímavé, ale hodně často mi to přišlo jaksi nedotažené nebo odfláknuté nebo moc ořezané. Líbilo se, že schopnosti jednotlivých členů obou skupin jsou dost různorodé, jsou tu vládci ohně, vody, vzduchu a pak třeba dívčina, která jako zbraň používá meč, ve který se transformuje její pes. Souboje jsou tím pádem poměrně zajámavé, ale přestože jsou "Draci" schopni jedním máchnutím zlikvidovat větší dům, jejich tělesné schránky jsou normální a tedy poměrně snadno zranitelné, tím pádem jsou souboje hodně krátké a většinou stačí jeden zásah na smrt nebo těžké zranění. Rozlišit, který případ nastal jsem měla docela často problém a většinou jsem se to dozvěděla až v následující scéně.
Docela hodně prostoru se v seriálu dostává úvahám nad osudem a jeho předučeností. Spíš bych řekla, že je to jedna z hlavních opor děje. Tou další pak jsou úvahy, sny, přání a motivace jednotlivých zůčastněných. Vesměs je to postaveno na nějakém stěžejním bodě jejich minulosti, jejich vyrovnávání se s tím a za druhé na lidech, které milují.
Tak konečné shrnutí. X není v podstatě špatný seriál, ale zase ne výborný. Jsou tam zajímavé věci, ale celkově mi přijde jakoby to byla zkrácená verze něčeho mnohem delšího. Než stačíte vštřebat určité informace a dějové zvraty, tak už je všechno jinak. Přišlo mi, že nic se nestačilo pořádně rozvinout. Jak bych většinou seriálu zkrátila, tak tady bych to naopak trochu natáhla, aby děj plynul přirozeněji. (no možná je to tím jak už jsem zvyklá na natahovaný seriály, tak už mi svižný děj přijde moc rychlý ...:-)) Každopádně jsem ráda, že jsem seriál viděla, protože některé postavy jsou tam celkem dost povedené a je právě možná škoda, že je jich tam poměrně dost a tím pádem není čas jim dát všem dostatečný prostor. Každopádně pokud máte rádi seriály o konci světa, o smyslu života a osudu, tak do toho každopádně jděte.
No a nakonec ještě direct download (X jsem odtud nestahovala, takže neručím za to)

Gun X Sword

17. října 2006 v 12:09

Pomsta je mým řemeslem.

Tak jsem zase skoukla další anime. Tentokrát je to 26 dílná série z loňského roku. A že jsem se tentokrát zase narazila na něco, co se mi líbilo. Nečekejte zázrak, ale byla to dobrá zábava.
Jak je mým dobrým zvykem, tak začnu grafickým zpracováním. Tentokrát to chválím, protože je to styl, který mám ráda. Takže to tady nebudu dál příliš rozvádět.
Hlavními postavami seriálu jsou malé děvče Wendy a samotář Van. Van je takový ten klasický tajemný drsňák, kterému byla zavražděna jeho milá a on se chce pomstít a zabít jejího vraha. Na své cestě za pomstou ve městě Evergreen zachrání Wendy a také celému městu pomůže od zločinecké bandy, která ho sužovala. Wendy je sirotek a jediného příbuzného, kterého měla, byl její milovaný starší bratr Michael, kterého unesl stejný muž, který Vanovi zabil jeho lásku Helenu. Takže se Wendy k Vanovi přídá a pouští se na společnou cestu za pomstou a záchranou.
Příběh se odehrává na planetě Endless Illusion, která byla původně trestaneckou kolonií, ale po zániku původní Země se osamostatnila a časem lidé na svou neslavnou minulost úplně zapomněli. provádí buď ručně za pomoci nejprapodivnějším zbraní nebo pomocí robotických zbrojí (jako třeba ty z Full Metal Panic!). Ta Vanova je samozřejmě jedna z nejlepších jmenuje se Dann a když je potřeba povolá si ho Van z vesmíru, kde krouží na orbitu. Ovládá ho pomocí své zbraně, která pokud je v klidovém stavu vypadá jako šátek, který Van nosí kolem pasu a když je potřeba změní se v něco co mě ze všeho nejvíc připomíná mačetu. Van je sice hodně osobitá postava a tvůrci se na něm docela vyřádili, protože snad nic na něm není normální, od oblečení počínaje, přes způsob stolování až k tomu, že si absolutně nepamatuje jména, z čehož samozřejmě vyplyne spousta humorných situací, přesto mi přijde, žeje trochu inspirován Spikem z Cowboya Bebopa a Vashem z Triguna. A vzhledem k tomu, že ty patří k mým oblíbeným, tak mi je sympatický i Van. Wendy je taky poměrně osobitá postavička. Může jí být tak něco kolem dvanácti let, na svých cestách s sebou stále vláčí obrovský kufr na kolečkách, na krku nosí na řetízku živou želvičku a na zádech nosí pouzdro s pistolí svého bratra, ve které už je pouze jediný náboj. Občas má docela zajímavé hlášky, že jsem se hodně zamýšlela jestli jsem si to přeložila správně., např.když Vanovi na začátku navrhuje, že bude jeho ženou.
Gun X Sword má moc pěkný opening. Zajímavá je jednak hudba, ale co mě zaujalo je "děj" znělky. V průběhu znělky se objevují všechny důležitější postavy, které se v seriálu objeví, ale do té doby než v seriálu začnou vystupovat jsou zobrazeny jen jako siluety. Pěkné a originální. (Bohužel nevím jestli to náhodou není okoukané odjinud.) Stáhla jsem si i soundtrack, ale to je naprosto zbytečné, protože jediné poslouchatelné jsou opening a ending. Zbytek je scénická hudba, která sice hezky dokresluje děj, ale samostatně není moc poslouchatelná.
Co říci závěrem...Nečekejte od tohohle seriálu žádné zázraky a možná se celkem slušně pobavíte. Je to sice spíš dobrodružné a akčí, ale vtipné scény nechybí, bohužel občas je některá trochu trapnější. A v některých ohledech jsou děj a postavy trochu nedotažené, ale s tím se dá smířit. Takže závěrem jednu dobrou radu. Na seriál se podívejte, ale rozhodně se na něj nedívejte hned po něčem opravdu dobrém...

Onegai Twins

29. září 2006 v 12:37

Milenky nebo sestry?

Tak tuhle romanticko dramatickou komedii jsem si stáhla abych si tak trochu oddechla a pobavila se. Začátek mě vcelku nezklamal. Kamishiro Maiku je sirotek a jedinou památku co má na své pravé rodiče je fotografie, na které si v dětském nafukovacím bazénku před domem hraje s holčičkou, která má stejné oči jako on. Jednoho dne ten dům uvidí ve zprávách a rozhodně se tam vydat. Dům najde opuštěný a v naději, že se třeba časem něco dozví o své minulosti se v domě rozhodně usadit. Najde si práci jako programátor, zrenovuje dům a začne chodit do místní střední školy. Po dvou měsíích vcelku spokojeného života k němu ve stejný den nezávisle na sobě přijdou dvě dívky, které mají stejnou fotografii jako on. A teď nastavá problém? Která z nich je sestra a která cizinec? Každá z dívek je úplně jiná a jediné co mají společně je, že mají stejné oči jako Maiku. Ani jedna z dívek v podstatě nemá kam jít a tak nakonec zůstanou u Maikua. Karen i Mina si najdou práci a začnou chodit do školy společně s Maikuem. Problém nastává, že obě dívky se do Maikua zamilují, ale nevědí jestli nejsou sourozenci. Soužití těhle tří je ze začátku hodně komické a prakticky neustále se dostávají do trapných situací u kterých se divák pobaví. Neopominu ani to, že po Maikuovi "jede" jeho starší spolužačka a taky jeden hošan :-)...Mezi další postavičky patří trochu podivná učitelka a hodně zválštní předsedkyně studentského výboru. Takže na dobrou zábavu je zaděláno.
Ze začátku mě seriál opravdu bavil, ale pak začal ztrácet dech. Diskuze mei děvčaty a Maikuem, co když nejsou sourozenci apod. byly zbytečně sáhodlouhé a nikamnevedoucí. A ani konec nebyl nijak zvlášť překvapivý. Místo 12 dílů by s přehledem stačilo tak 8 a tvůrci mohli trochu ubrat vážných scén. A ještě teda bych nechala hlavní postavy zajít trochu dál než jen k "sesterské puse." Takže suma sumárum: není to špatná série, pobavíte se, ale nic světoborného nečekejte. Vhodné, když se potřebuje trochu odreagovat, nebo před spaním.
A ještě jeden můj dojem. Ten seriál je hrozně letní. I když je venku hnusně bude vám u sledování připadat, že když se ohlídnete z okna bude nádherně svítit slunce a kvést kytky...

Takže pokud máte zájem můžete stahovat z Anime Desu nebo z Kraga Muffin.

Monster

29. září 2006 v 11:52

Má každý lidský život stejnou váhu?

Podívejte se na mě, podívejte se na mě, ta obluda ve mě roste a roste...

Jelikož ani nevím kde začít, tak na úvod nějaká data. Seriál má 74dílů plus jeden extra díl. Extra díl chronologicky patří někam do třetiny seriálu a shrnuje předchozí děj, takže je celkem zbytečný.
Grafická stránka seriálu je hodně realistická. A to ať se týče budov, aut, věcí, tak také lidí. Ti vlastně vůbec nejsou hezcí, vypadají hodně skutečně. Přesto mi to tentokrát moc nevadilo, protože k celkové náladě a dojmům ze seriálu by se příliš krásní lidé nehodili.
A teď už něco k ději. Trošku jsem se tomu vyhýbala, protože přestože tento seriál nepatří rozhodně k těm nejdelším (vzpomeňme např. Inuyashu -167dílů), tak dějově patří k těm hodně složitým. Celý děj začíná v roce 1986 v Německu. Dr.Kenzo Tenma je Japonec, který vystudoval medicínu v Německu a i nadále zde pracuje. Dalo by se říci, že v této době má všechno co by si mohl přát. Je mladý, pracuje v prestižní nemocnici, kde je počítán mezi největší odborníky na neurochirurgii a do budoucna se s ním počítá na vyšší posty, má krásnou přítelkyni, která je dcerou ředitele nemocnice. Prostě snad není nic co by si mohl přát víc. Ovšem jeden den ho donutí k zamyšlení. Má operovat Turka, kterému by tím zachránil život, ale je převelen na operaci slavné, tuším operní zpěvačky a muž, kterého měl původně operovat zemře. Protože je Dr.Tenma čestný a poctivý člověk s velkým srdcem, přijde mu smrt muže jako velká nespravedlnost, protože byl přece na řadě první. Těžko se s tím vyrovnává, hlavně příliš pochopení v okolí nenachází, ale co čert nechtěl podobná situace nastane znovu. Do nemocnice přivezou dvojčata, chlapce s průstřelem hlavy a děvčátko v těžkém šoku. Tenma je už takřka na sále, kde má operovat chlapce, když je ředitelem odvolán na operaci jakéhosi "veledůležitého" politika. Jenže Tenma odmítne, protože každý život má stejnou cenu, vzepře se přikazu zhora a operuje chlapce, kterému zachrání život. Politik mezitím zemře (dobře mu tak, beztak jsou všichni politici šmejdi a podvodníci :-)). Celá situace samozřejmě Tenmu uvrhne do nemilosti, jak v nemocnici, tak u ředitele, tak u jeho dcery, která zruší zasnoubení. Pak z nemocnice najednou oba sourozenci záhadně zmizí. Nedlouho poté se stanou tři vraždy hodnostářů nemocnice u kterých Tenma upadl nejvíc v nemilost a po jejich smrti získává zpět své bývalé postavení. Samozřejmě, že na něj padne podezření, ale scházejí důkazy. A tak Tenma několik příštích let poměrně spokojeně léčí své pacienty.
Ovšem za myslím 11 let se rozjíždí hlavní děj seriálu.Stanou se další vraždy, které padnou na Tenmu. Jenže nevraždil Tenma, ale jeho bývalý malý pacient, kterému zachránil před 11lety život. A tak se vydává na douhou pouť za potrestáním pravého viníka. Tenma na své pouti potkává hodně lidí, kteří poznají jeho dobré srdce a pomáhají mu, ale potkává i spoustu lidí, kteří stojí proti němu. Těžko popsat celý děj, protože ten je pořádně složitý, nešetří se náznaky, dějovými zvraty, ani spoustou překvapení. Jen pozor na velké množství postav, občas má člověk co dělat, aby se v tom neztratil. Některé postavy se tam totiž objeví jenom na chvíli, ale pak třeba hrají poměrně významnou úlohu.
Každopádně je to jeden z nejzajímavějších anime seriálů jaké jsem doposud viděla. Chce to sledovat hodně pozorně, protože jinak se v tom za chvíli ztratíte, takže to není žádná oddechovka před spaním a občas vám z toho bude běhat mráz po zádech.
Co jsem ještě nezmínila a co jistě všechny potěší, že seriál se z části odehrává v Čechách a hlavně v Praze. A to musím tvůrce opravdu hodně pochválit, protože si s Prahou museli hodně vyhrát. Staromák, Karlův most, tramvaje, auta, dokonce se platí opravdu našimi penězi. Několik málo chyb jsem tam přesto objevila (např. místo Tři Žáby Tři Źába apod.), ale to se dá vcelku omluvit. Trošku mě zamrzelo, že je tam ČR i dost let po revoluci líčena jako země, kde velkou moc mají podzemní zločinecké organizace složené vesměs z bývalých členů StB (ale Němci to tam taky docela schytali :-)). Co se ale Japoncům moc nepovedlo, tak napodobit češtinu. Je tam několik kratičkých dialogů česky, které jsem si musela pustit několikrát, abych vůbec poznala, že mluví česky a co vůbec říkají. Zase je pravda, že jsem se u toho docela zasmála, protože jejich čeština má tak krátký přízvuk, že i Ostraváci proti tomu mluví dlouze.
Na konec vám ještě přídám link na přímý download, protože tenhle seriál je opravdu perlička a kdo ho neviděl, tak o hodně přišel.

Shingetsutan Tsukihime

26. září 2006 v 13:30
Upíři tak trochu jinak...
Abych si občas trochu ulevila od těch dlouhých ság co mám rozkoukané, stáhnu si občas nějaký kratší seriál. Tentokrát padla volba na Shingetsutan Tsukihime. Vybrala jsem si ho kvůli tomu, že jsou k němu české titulky a na Anime News Network je určen pro dospělé.
Nejdřív bych něco ke grafickému zpracování. Lidi tady nejsou nijak ošklivý a jsou poměrně koukatelný, ale nejsou to ti, do kterých se já zamilovávám na první pohled. A jediný co mi opravdu vadilo byla barva dívčích školních uniform, protože to byla přesně ta vyblitá barva, která se potácí mezi béžovou, žlutou a hnědou a člověku ze všeho nejvíc připomíná vyvrhnutý obsah žaludku.
Celý tenhle dvanáctidílný seriál je pěkně tajemný a v první půlce tvůrci s vysvětlováním nadpřirozených jevů vyloženě šetřili, takže nezbývá než si lámat hlavu a domýšlet si. Ve druhé půlce se to už ale celkem rozjede, něco se vysvětlí a je pravda, že mě některé rozuzlení docela překvapily.

Hlavní postavou je Shiki Tohno a že není úplně normální je jasné hned na začátku, ale v tomhle seriálu moc normálních osob není a když jsou, příliš velkou úlohu tam nehrají. V prvním díle se Shiki po smrti svého otce stěhuje po osmi letech zpět domů ke své sestře. Hned první večer Shiki zjistí, že jeho setra Akihima taky není úplně normální. Studuje jakousi školu pro mladé dámy, nesnáší hluk (takže nemají v celém obrovském paláci ani televizi, ani rádio), mají dvě služky - dvojčata, v devět večer se zavírají všechny brány a od desíti už musí být Shiki jen v pokoji. Samozřejmě, že to nevydrží ani první večer a zdrhne a už se to začíná rozjíždět. Potká dívku, která mu tvrdí, že ji zabil a že je upír. Jelikož je Arcueid Shikimu sympatická, pomáhá ji, aby ji oslabenou po smrti nezabil její úhlavní nepřítel, ale naopak aby společně dostali jeho. Shiki sice nevypadá jako bůhví jaký bojovník, ale má zválštní schopnost vidět červené čáry a body, které ho navádějí kam bodnout a kde řezat, aby se věci a lidé nejlépe "rozpadli."

Po prvním dílu jsem si řikala, že jsem si zase stáhla pěknou volovinu. Po druhém jsem si říkala, že to není tak hrozný a dokouknu to. A asi od šestého dílu dál jsem se nemohla odtrhnout. A to, že bych se nezasmála taky nehrozilo, protože občas je tam frknutý i nějaký ten vtípek. To že se Shiki líbí všem hlavnějším ženským postavám v seriálu jsem nějak ze začátku nepochopala, ale pak aniž jsem věděla proč a jak, jsem mu začla taky fandit. Nakonec mi bylo líto, že je seriál tak krátký… A pokud máte rádi hollywoodské happyendy, tak se připravte, že tady to tak nefunguje. Ale každopádně myslím, že nebyla ztráta času to vidět.
Ke stažení na KragaMuffin

Poprask na A+

6. září 2006 v 23:42
Tak zrovna před pár dny jsem se tady rozhorlila nad tím, že A+ nenesadila žádné nové avizované seriály už od září. Tak jsem se s tím smířila a dnes jsem se chystala (poté co jsem shlédla několik dílů Monster na poči) na třetí díl svého oblíbeného Triguna. Jaké bylo moje překvapení, když místo Vash jsem uviděla nějaké úplně neznámé lidi a ještě bez titulků! Pak jsem si teda všimla jakési malinké noticky, že by třeba titulky mohly být na teletextu na straně 350, ale nic. No jestli si v Maďarsku myslí, že jsem se už stihla naučit japonsky tak, abych tomu rozuměla, tak bych ráda upozornila, že nejsem geniální.
Mám takový pocit, že jsou v Maďarsku úplní amatéři. Občas se jim u některých seriálů rozcházel zvuk s obrazem, delší titulky mívají uříznuté začátky a konce a občas nám pouštějí nějaké díly ve svém domácím veleúžasném dabingu (když jsem slyšela Triguna v maďarštině, přemýšlela jsem jestli mě klepne pepka nebo půjdu zvracet).
No doufám, že tohle je jen nějaký pokus nebo, že zjednají rychlou nápravu, popř. že díly které vysílají dnes dají ještě jednou. Škoda, že maďarština je natolik nesrozumitelná, že se člověk nic nedozví ani na těch jejich stránkách.
A teď ještě Cubix pustili maďarsky. Aspoň, že ten seriál je tak hroznej, že je mi to jedno.

A+ v září nezáří

4. září 2006 v 6:19
Tak jsem akorát koukala na další program A+ a totálně mě to zklamalo. Je teda pravda, že anime, který mě nějakým způsobem zajímají si stáhnu, ale... (ale protože mi nejde AV vstup v televizi, tak přestože mám poměrně velký monitor, není to ono a jelikož už pěknejch pár let existuje video, nemusím být přilepená k televizi furt) Těšila jsem se na inzerované premiéry a ono zatím nic! I když poté co jsem viděla upoutávku na Cubix...mě nadšení docela přešlo.
Takže v tom září to bude vypadat následovně. Od 8 ve všední dny můžeme znovu sledovat Sořinu cestu za slávou v Kaleido Star. To bude teprv po druhé, ale je pravda, že po hodně krátké době.
Na tom seriálu mě zmátl poněkud neukončený konec Rozety nebo jsem propásla poslední díl? O víkendu vystřídá partičku kolem Kaleido Stage Mew Mew Power. Nechápu proč nemohli koupit japonskou verzi, ale dávají to nadabované anglicky. By je člověk zabil. A radši ani nebudu mluvit o tom, že seriálu mají jen půlku (a to ta druhá půlka je zrovna ostřejší, Mark se tam pěkně rozjede -he he he). Opět se navrací Yu Yu Hakusho každý den od 20:25. Sice to není špatný seriál a svým způsobem mě bavil, ale není z těch na které bych se mohla koukat pořád dokola. Navíc je proklatě dlouhý, takže tu s námi bude ještě dlouho.
Další comeback slaví Gakkou no Kaidan, aneb Strašidelné historky, který zaujme můj oblíbený čas od půl 11 a vystrnadí Inuyashu pouze na víkend, což mě tedy příliš nepotěšilo, jelikož na Inuyashu, jsem se koukala i v opakování. No a nakonec od 22:55 Trigun. To je můj oblíbenec, ale dávali ho strašně nedávno. Lepší než drátem do oka ;-)

Inuyasha versus Kurama, aneb souboj ušatců

25. července 2006 v 1:46

Mononoke hime

23. července 2006 v 23:59

Angel sanctuary (OVA)

7. července 2006 v 18:57

Zkažení andělé jsou tam někde venku

Už se vám někdy stalo, že jste se při vážnejch scénách smáli, tak že jste se málem váleli po zemi? Jestli ne, tak koukněte na anime Angel Sanctuary (OVA). Za ty asi tři hodiny, který to má, jsem se nasmála víc než u většiny komedií. Námět je vcelku klasický: obyčejnýmu klukovi Setsunovi, (no on až tak úplně obyčejný není, vzhledem k tomu, že je zamilovaný do své sestry Sary..ale to v tomhle anime není sám..) se začnou stávat divné věci a sledují ho divné bytosti, které mu trvdí, že je převtělením mocného anděla Alexiel (to je ženská, aby to nebylo tak trapný :-))…bla bla bla …musí zachránit svět…bla bla bla…a tak dále a tak dále…Kdo už viděl pár anime přesně ví, jak se to bude vyvíjet. Nejzajímavější pasáže jsou ale o jeho lásce k jeho sestře, která mimochodem jeho city opětuje…
Tohle anime jsem si stáhla, protože jsem viděla pár obrázků a ty se mi moc líbily a podle nich jsem si myslela, že to bude zajímavý. No grafické zpracování mě moc nezklamalo, protože lidi tam jsou pěkný, ale ten děj! To jsem čekala fuckt něco jinýho.
Teď asi čekáte, že vám závěrem řeknu, abyste se v žádném případě nenamáhali se stahováním a neztráceli čas při sledování Angel sanctuary, ale ne. Pokud se chcete pobavit, tak do toho jděte. První díl je opravdu k popukání, druhý taky a ten třetí se už pak zvládne, pokud nemáte nouzi o čas.
Ke stažení na Anime Eden
 
 

Reklama