Hlavní postavy v Initial D

21. února 2014 v 22:18 |  Initial D
Je to jen takové malé shrnutí postav z Initialu D. Rozhodně není kompletní a možná se v něm vyskytnou i nějaké chyby, za které se omlouvám. Doplnila jsem to i o informaci kdo jakým autem jezdí, protože pro seriál je to hodně podstatné :-). Po hvězdičce za oficiálním označením auta je napsáno jak se autu řiká v seriálu. Je zajímavé, že všechna číselna označení aut se v japonštině říkají po jednotkách, tzn.že my bychom napříkald řekli es-třináctka, ale o ni řeknou es-jedna-tři.
Fujiwara Takumi (Tak)
Tak je v podstatě obyčejný kluk, který poslední rokem studuje střední školu. Žije pouze s otcem, který vlastní obchod s tofu a již od sedmé třídy mu pomáhá tím, že každou noc ve 4 ráno doručuje tofu do hotelu na vrcholu Mount Akina. Ježdění autem bere pouze jako nepříjemnou povinnost a možná proto se vždycky snažil být co nejrychleji doma, tím pádem skvěle ovládl techniku rychlé jízdy. Pracuje jako pomocník na čerpací stanici.
Hláška: S takovým obličejem jsem se už narodil.
Auto: Toyota Corolla Sprinter Trueno (AE 86) *86 (Eight-six, Hachi-roku)
Auto bylo původně Takova otce Bunty, který s ním později dal auto napůl a poté co si koupil nové auto nechal Hachi-roku úplně Takovi. Street raceři se na tohle auto koukají jako na starou plechárnu, která sice někdy možná byla dobrým autem, ale ty doby už jsou dávno pryč. Každopádně tahle černobílá osm-šestka je krapet poupravená a během 2nd stage dostane nový motor, který ji zase posune o kousek dál. Přesto už je tohle auto trochu zastaralé. Ale jak Bunta často říká osm-šestka je auto, keré svého jezdce trénuje.

Fujiwara Bunta
Otec Takumiho. Je bývalým špičkovým street racerem a nyní vlastní obchod s tofu (Fujiwara Tofu Shop). Jeho auto Toyota Corolla AE-86 Trueno (Eight-Six nebo Hači-Roku) používá Takumi pro doručování tofu. Snaží se z Takumiho vychovat prvotřídního jezdce. Bunta je pěkně svérázný člověk, ale jinak mu to opravdu pálí. Prakticky není vidět jinak než s cigaretou v koutku úst.
Hláška: Tak je teprve začátečník.
Auto: Dříve AE-86, později Subaru Impreza WRX type R STi (GC8V,Version V) *Impreza
Během čtvrté série se Bunta rozhodne, že Takumi už postoupil na dostatečnou úroveň a že by si měl zkusit jezdit i v něčem lepším nž je Hachi-roku. Samozřejmě, že si auto kupuje i kvůli sobě :-). Takovi ho půjčuje na každé druhé doručování tofu. Když Tak prvně spatří typicky modře zbarvenou Imprezu, prožene se kolem něj, když sjíždí Akinu a nutno podotknout, že z toho má pěkné trauma a trocha uklidnění mu přinese až informace, že to byl jeho otec.

Takeuchi Itsuki (Iggy)
Je to Takův kamarád a spolužák ze školy. Stejně jako Tak pracuje na čerpací stanici. Hodně se zajímá o auta a potom co si nějaké koupí, tak chce být taky street racerem. V podstatě je to komická postava. Neustále se rozčiluje nad Takovým flegmatickým přístupem a "tajnůstkařením".
Hláška: Street raceři nepotřebují holky.
Auto: Toyota Corolla Levin SR-5 (AE-85) *85 (Hachi-go), Levin
Poté co si Iggy udělala řidičák tak strašně touží koupit si auto. Jeho snem je AE-86 a potom co uvidí Takumiho závodit, tak by Hachi-roku chtěl ještě tuplem. Jednoho dne konečně pyšně přijede na benzínku s novým autem, ale až tam zjistí, že to není sportovní varianta AE-86, ale pouze 85, která výkonem zrovna neoplývá. Přesto má svoje auto rád. Ve čtvrté sérii si za první full-time výplatu koupí turbo. Každopádě z tohohle černobílého Levina závoďák nikdy nebude.
Levin a Trueno jsou v podstatě totožné modely a liší se pouze předními světly, které má Trueno výklopné, kdežto Levin ne. 86 se pak dělala v obou provedeních. S Levinem 86 jezdí například Wataru (viz.níže).

Tachibana Yuichi (Boss)
Majitel čerpací stanice, kde pracuje Tak. Je dlouholetým Buntovým kamáradem. V mládí také závodil, ale bez valných výsledků. Vlastní čerpací stanici, na které pracují Takumi, Itsuki a Iketani. Pravděpodobně nemá děti ani rodinu, tak Takumiho závodění hodně prožívá.
Hláška: Na tohle už jsem starý.
Auto: nespecifikováno
Yuichi sice občas autem jezdí, ale jakým jsem si nevšimla.

Koichiro Iketani (Cole)
Je posledním zaměstnancem Yuichiho čerpací stanice. Jinak je vůdcem místního závodnického týmu Akina Speedstars, ale moc dobře řídit neumí. Je to trouba. Mohl mít milostnou aféru s Mako, ale totálně to svojí hloupostí zazdil.
Hláška: Nerad to říkám, ale Tak nemá šanci vyhrát.
Auto: Nissan Silvia K (S13) *S13 (S-ichi-san)
S13 je poměrně oblíbená, protože patří mezi levnjší sportovní auta(samozřejmě mluvím o Japonsku). Cole tu svoji zelenoušedou naboural v první sérii, když trénoval na závod proti Keisukemu.

Kenji
Je druhým nejlepším jezdcem Akina Speedstars (žádní jiní členové v seriálu aktivně nevystupují). V seriálu není řečeno co Kenji dělá, ale vypadá to, že většinu svého času tráví na benzínce kecáním s Colem a Iggym.
Auto: Nissan 180SX (RPS13) *180
Je to sesterský model s S13 a mají společně šasi. Kenji ji vlastní v bílé barvě.

Ryosuke Takahashi (Ry)
Nejuznávanější a dosud neporažený závodník v oblasti Gunmy. Pochází ze zazobané rodiny (vlastní nemocnici) a veškerý svůj čas dělí mezi závodění a studium medicíny. Výborně se vyzná v autech i v různých technikách jízdy. Je to takový analytik a pokud není v autě nebo nekouká na závody, tak se neustále zabývá různými simulacemi na počítači. Prostě ten nejhustší borec v seriálu a ještě navíc je i pěknej. Je zakladatelem a vůcem týmu Red Suns. U svých soupeřů se snaží najít všechny jejich slabiny a co nejlépe jich pak využít.
Hláška: Tebe porazím, kdykoliv budu chtít.
Auto: Mazda Savanna RX-7 Infini III (FC3S) *FC -vyslovováno anglicky
Kvůli barvě auta a rychlosti s jakou jezdí se Ryosukemu přezdívá Akagi's White Comet. FC je druhá generace RX-7. Tohleto autíčko je taky nutně poupravené. Nejzajímavější byla strategie, jak poarazit Akina's 86, kdy Ryosuke u FC snižoval výkon. Jinak ve čtvrté sérii auto jednou půjčí Keisukemu na rande.

Takahashi Keisuke (K.T.)
Mladší Ryův bratr. K závodění má úplně jiný přístup než jeho bratr. Zatímco Ry všechno pečlivě analyzuje, K.T. vícemeně jezdí instinktivně. Je první kdo závodí s Takem. Jinak K.T. vypadá jako frajírek, ale jezdit umí. K autům ho přiveld jeho bratr Ryosuke, kterého má Keisuke opravdu rád a velmi ho obdivuje. Dřív byl Keisuke pěkné kvítko a nepatřil ke zrovna slušným hochům. Takže má i dost drsnejch kámošů. Keisuke se nedá prostě popsat jinak než, že je fakt hustej.
Hláška: Je to snad duch někoho, kdo se tady zabil?!
Auto: Mazda Efini RX-7 (FD3S) *FD vyslovováno anglicky
Zářivě žluté FD se ke Keisukemu docela hodí. Je to o jednu genaraci novější model než s kterým jezdí jeho bratr. FD za trvání seriálu projde velkým množstvím úprav. Nejmarkantnější je asi ve druhé polovině 4th stage potom co ho Keisuke nabourá, když přejede přes louži oleje.

Mogi Natsuki (Natalie)
Chodí do školy s Takem. Zamilovala se do něj a sbalila ho. Hodně dlouho vůbec neví o tom, že Tak závodí. Za peníze a drahé dárky spala s otcem své spolužačky, který jezdí v Mercedesu. Přestože to tak nevypadá, Takumi ji má rád. Po odkončení střední koly odejde na školu do Tokya a už se v serálu neobjevuje.
Hláška: Vždycky se mi dělá v autě špatně, ale když řídíš ty, tak vůbec.
Auto: nemá

Takeshi Nakazato (Zack)
Vůdcem týmu Night Kids a nesmiřitelný soupeř Rye. Také se nemá rád s druhým nejlepším z Night Kids Shingem. Je to druhý Takův soupeř.
Hláška: Jízda driftem nemůže být nikdy rychlejší než správný grip.
Auto: Nissan Skyline GT-R V-Spec II (BNR32) *R32, 32(San-ni), GT-R
Zak si svojí R32 koupil poté, co byl se svým předchozím autem (S13-říkala jsem že je dost oblíbená) poražen práve 32. Dříve jezdil driftem, ale po změně auta je zastáncem gripu. GT-R je dobré auto, ale má nevýhodu, že je poměrně těžké, což se projevuje hlavně u downhillu, kdy dochází k rychlému opotřebení předních brzd a pneumatik.

Shingo Shouji
Druhý nejrychlejší jezdec týmu Night Kids. Nemají se rádi se Zackem, ale spíš se tak jenom tváří.
Hláška: Nestůj tak blízko u mě, ještě to bude vypadat, že jsme přátelé.
Auto: Honda Civic SiR II (EG6) *EG-6 (ídží-six -i v japoské verzi vyslovováno anglicky)
Shingo je přesvědčen, že jeho červený Civic je nejlepší downhillové auto. Jak jinak Takumi mu ukáže že ne. Navíc během závodu s Takumim auto lehce nabourá. Shingovou specialitou jsou závody typu Death Match, kdy se jede s pravou rukou přivázanou k volantu.

Satou Mako (Maya)
Společně se svojí kamarádkou Simone/Sayuki, která funguje jako navigátorka se během dvou let vypracovali na nejrychlejší v Usui. K autům se dostala proto, že se platonicky zamilovala do Ryosukeho. Pak se zamiluje do Iketaniho a chce se závoděním seknout. Ale jelikož to s Iketanim nevyjde (on je opravdu příšerný trouba), u závodění naštěstí zůstane. Nikdy se v seriálu neobjevilo, že by závodila na jiné trati než v Usui.
Hláška: Chci ti věnovat své pannenství.
Auto: Nissan Sil-Eighty (RPS13) *Sil-Eighty
Sil-Eighty je něco mezi S13 a 180SX, předek z S13 a zadek ze 180, odtud i název: Sil jako Silvia(předek auta) a Eighty jako 180(zadek auta). Vznine to tak, že se nabourá 180 a předek se předělá na S13, protože má levnější náhradní díly. Mayino modré Sileighty je přezdíváno Anděl z Usui.

Sayuki (Simone)
Mayina kamáradka, která sice neřídí, ale dobře rozumí technice jízdy. Snažila se sbalit Taka, ale ten to ani nezaregistroval. Jinak je docela od rány a s ničím se moc nepáře. Možná proto se jí bál oslovit i Nakazato z Night Kids, přestože se mi líbila. (Oni to vůbec street raceři z Initialu s holkama moc neumí...)
Auto: vlastní auto nemá, jezdí s Mayou

Kyouichi Sudo (Kyle)
Šéf týmu Emperors, kde všichni členové jezdí jenom s Lancery Evo. Je to docela drsnej týpek, ale rozhodně mu to myslí. Potom co byl poražen Ryosukem se rozhodl (před začátkem seriálu), že na sobě pořádně zapracuje a Ryosukemu to vrátí. Tak uplynul rok a objevil se s ambicioózním plánem, aby tým Emperorrs porazil všechny okolní týmy. Třešničkou na dortu měla být porážka Ryosukeho.
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution III GSR (CE9A) *Lan-Evo III
Opět je přesvědčen o tom, že jeho černé Evo je nejlepší auto co může být. Ale Ryosukemu mu to stejnak pěkně nandá.

Seiji Iwaki (Hawk)
Druhý nejlepší v týmu Emperors. Většinu závodů jezdí on. Není špatný jezdec, ale je trochu horkokrevný a inteligencí zrovna nepřekypuje. Většinou mu strategii vymýšlí Kyle, ale Hawk nepatří k lidem, kteří by si nechali poradit, takže ke své vlastní smůle si někdy dělá věci po svém.
Auto: Mitsibishi Lancer Evolution IV (CN9A)
Tohle blílé Evo je typické tím, že na velkém zadním křídle má nálepky poražených týmů.

Wataru Akiyama
Pochází ze Saitamy a na Akinu se dostal díky své sestře, která si zde našla práci. Chce závodit s Akinskou 86, což se mu splní. Patří k jedněm z nejlepších jezdců co se v seriálu vyskytují. Nesnáší bohatý kluky, kteří jezdí s prvotřídníma autama.
Auto: Toyota Levin (AE-86) *86, Levin
Je to ta varianta bez výklopných světel. S 86 jezdí proto, že na lepší auto nemá a zároveň mu dělá radost, když porazí někoho s drahým autem se svojí 86, kterou všichni podceňují. Což se jim většinou vymstí porotože tohle autíčko je notně poladěné.

Kazumi (Carrie)
Wataruova sestra, která přijela do Akiny pracovat ke své tetě. Seznámí se s Iggym, který se do ní zamiluje, ale všechno skončí, když se zase zpátky stěhuje do Saitamy. Je o rok starší než Iggy. Znovu se potkají ve 4th stage na závodech. Pak jdou spolu na rande, ale všechno naruší Kazumin bývalý přítel, kterého ještě stále miluje a on se k ní chce taky vrátit, takže chudák Iggy setře.
Auto: Nemá. Iggy jí půjčí svoji 85, když mají rande.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama