1.díl Anime a Manga a nové možnosti Windows

9. ledna 2014 v 14:43 | Perdida |  Downloads
Za tu dobu, co sleduju anime se toho hodně změnilo. Dříve jsem začínala přímém stahování z různých fanstránek, které bylo neuvěřitelně zdlouhavé. Nejen, že člověk musel stahoval jednotlivé díly, dokonce i ty byly někdy rozděleny na části, ale také byl download z těchto stránek neuvěřitelně pomalý, nešlo využívat různé download akcelerátory a souběžně mohlo běžet vždy jen jedno stahování. Když si na to teď vzpomenu, tak mám osypky... brrr. Pak jsem přešla na jednodušší a myslím i dodnes nejrozšířenější formu - torrent. Už léta používám aplikaci µTorrent.
Osvědčila se mi a nemám důvod ji měnit. Využívám snad jen jednu rozšiřující funkci a to je nastavování priority u jedntlivých souborů v rámci torrentu. I ve vyhledávání jsem konzervativní a používám stránku torrentz.eu, taky za léta ověřenou :-). Vyhledává mezi více stránkami, kde jsou torrenty ke stažení jako např. torrenthound, piratebay a velké množství dalších. K nalezení je zde prakticky vše navc ve slušné kvalitě. Ovšem poslední dobou používám více počítačů a neustále přehrávat nějaká data mne neba. Tak jsem objevila doplňkový způsob. Jsou jím aplikace ve Windows 8. Oproti dřívějším verzím se v osmičkách objevili apliakce v tzv. metro režimu. Funguje to podobně jako Apple store nebo Google store na telefonech nebo tabletech. K mému překvapení je tam i několik anime aplikací. VYnechám různé hry, testy, zpravodajské aplikace a pustím se rovnou do toho, co je nezajímavější: sledování anime.

Anime free
Aplikace funguje na bázi youtube. Defacto sumarizuje videa na youtube a seřazuje dle jednotlivých seriálů, tak aby se divák mohl pohodlně dívat na jeden díl za druhým a nemusel je vyhledávat jako klasicky na stránkách. Aplikace sama je velmi jednoduchá, ale účelu poslouží. Nevýhodou je samozřejmě malý počet titulů a také to, že většina anime je předabovaného anglicky. A to já nemám ráda.
Anime Tube
Obdobný princip fungování jako Anime free, tím pádem zde najdete i stejné tituly jako v Anime Free. Má trochu lepší uživatelské rozhraní, ale oproti Anime Free se v celoobrazovkovém režimu přehrávání zobrazuje reklama. Za poplatek 40Kč se dá odstranit. U Anime Tube jsou také u některých titulů doplněny stručné obsahy. Ve Storu hodnocení 5* (ale pouze 3 hodnocení).Anime X Watcher
Na konec jsem si nechala to nejlepší :-). Tato aplikace má obrovskou výhodu, že videa nevyhledává jen na youtube, ale z více zdrojů. Tím pádem je tam neporovnatelně více titulů, na druhou stranu nemůžete mezi nimi procházet, ale musíte vyhledávat podle názvu. To co jsem v předchozích dvou našla jen dubbed, tak tady i subbed. Takže obrovské plus. Ovládání, ani interface není úplně top notch, ale pracovat se s tím dá. Anime vyhledává a také umožňuje přidávat si je k oblíbaným, aby je uživatel nemusel pokaždé hledat. Pamatuje si i shlédnuté epizody. Reklama je v běžném rozhraní všudy přítomná, ale při celoobrazovkovém režimu přehrávání není.


Shrunutí
Doporučuji vyzkoušet aplikaci Anime X Watcher, z mnou testovaných je nejlepší. Torrenty ale nahradit nemůže. Kvalita přehrávaných videí je totiž špatná už i na mě. A to u běžných filmů nepotřebuji ani DVD, Blue Ray už je úplně mimo rozlišovací schopnost. Aplikace se hodí spíše pro občasné sledování na menším monitoru - notebook, tablet, a zde pak svou sluřbu udělá.

Příště o aplikacích na čtení mangy. V dalších dílech se podíváme na zoubek i aplikacím pro telefony.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama