Tenshi na Konamaiki

9. prosince 2011 v 23:29 | Perdida |  Anime

--- Cheeky angel ---

Holka nebo kluk?

Tenshi na Konamaiki je rozverné anime s halvním tématem výměny pohlaví. V anime i především v manze je to jedno z nejoblíbenějších témat a titulů, které v různých formách pohlaví postavám vyměňují je nepočítaně. Ale i přestože Cheeky Angel (jak zní anglický název anime) využívá tohoto ohraného tématu, je to anime svěží a vtipné.

Celkově má 50 dílů a tak je hlavní zápletka především v některých dílech trochu rozbředá a je uměle natahována tak zvaně výplňovými díly. Však to znáte - školní festival, letní festival s ohňostrojem, školní výlet apod. Každý kdo někdy nějaké anime se středoškoláky viděl, to zná. Přestože i tyto díly jsou vtipné a určitě se u nich pobavíte, minimálně některé z nich bych vynechala a seriál by byl kompaktnější a zůstal by po něm lepší dojem. Toto je ale opravdu snad jediný větší nedostatek, který jsem na seriálu pozorovala. Jinak se opravdu jedná o vtipný děj, pokud jej bereme s trochou nadsázky, královsky se u něj pobavíme. V určitých chvílích mi Cheeky Angel připomínal School Rumble, ale s mnohem menší mírou bláznivosti a bez parodií. Jak už jsem nastínila na začátku hlavní záplětka je velmi jednoduchá a začíná, když osmiletý Megumi získá čarivnou knihu, ze které se zhmotní Harlekýn, který mu splní jedno přání. Megumi si přeje aby byl nejmužnější mezi muži. Jelikož je Harlekýn trochu poťouchlík, tak jeho přání poupraví a z Megumiho se stane dívka.

Děj seriálu se ale kromě retrospektivních okamžiků odehrává o 7 let později, když Megumi a její nejlepší kamarádka MIki, která jediná Megumi věří,že byla chlapec (protože u kouzla byla přítomna) nastupují na střední školu. A jelikož Megumi je je velmi krásná (dlouhé blond vlasy ;-)) okamžitě se stává idolem většiny chlapců ze školy. To samozřejmě pro ni není jednoduchá situace, protože ona stále věří, že se jednoho opět stane chlapcem. V seriálu se ale nejvíce objevuje skupinka jejích čtyř nejvěrnějších obdivovatelů. Tato skupinka je složena z nejtypičtějších anime postav: 1) Soga Genzo - nejen školní dleikvent, který každému dá na budku a jeho odpolední program spočívá v tom, že se jde s někým mlátit. 2) Hitomonji Kobayashi - od malička je trénovat jako samuraj, respektive dle tradičního japonského kodexu bojovníka - bušidó, jinak gentleman, kterého dívky obdivují pro jeho spravedlnost a dvorné chování. 3) Tasuke Yasuda - malý kluk s brýle co by tak asi mohl být správně - hentai (divný, úchylný) a vždycky má při sobě foťák, pro pořízení lehtivých snímků pěkných dívek, to že mu nělikokrát za díl teče z nosu červená, asi nikoho nepřekvapí... 4) Fujiki Ichiro - na závěr jsem si nechala asi nejvtipnější postavu. Jendá se o normálního kluka a tím normální je myšleno naprosto průměrný a to naprosto ve všem...To že je někdo nějakým způsobem zvláštní je celkem janá záminkasi zněj dělat legraci, ale to jak si v Cheeky Angel dělají legraci z průměru je opravdu parádní. Celou skupinku pak doplňuje vzorná mladá dívka Miki a naopak chlapecká Megumi, která vyniká především v bojových uměních a většinu kluků přepere levou zadní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama