Mars

2. září 2011 v 20:57 | Perdida |  Manga

Láska na motorce a s štětcem v ruce


Včera před spaním jsem si hledala nějakou mangu, kterou bych si mohla přečíst, protože jsem zvyklá si skoro vždy před spaním číst. Vždy jsem něco zkusila, ale po pár stránkách jsem to zavřela a až pak mi do oka padl Mars. Zaujal mne název, protože jsem si říkala, že by to mohlo obsahovat trochu více akce a ne jen samou romantiku.
A hned po pár stránkách jsem si řekla WAU! Delikvent co jezdí na motorce!! To je moje gusto. Trochu jsem se lekla co se vyklube z hlavní ženské hrdinky a jak bude zpracované to ježdění na motorce, protože ještě teď mám trochu hrůzu z Kanojo Carrera, kde se sice jedná o auto, ale brrr... Holka, která zdědí Porsche a neumí jezdit s manuální převodovkou... Nějak jsem se neodkázala vcítit do její kůže a tak jsem to odpískala, přestože by mě zajímalo o čem to tak může být dál. Těžko ještě najdu zajímavou mangu nebo anime, která by se rovnala nebo alespoň přiblížila skvělému Initialu D.
Jak už jsem naznačila hlavní hrdinka Aso Kira patří k typům, které já ráda nemám (možná proto že vůbec nejsou jako já), ale vývojem příběhu mi byla čím dál sympatičtější a sypmatičtější, podobně jako se s ní začala kamarádit původně její rivalka Haruki. Kira je totiž plachá dívka, která se s nikým nebaví a pořád si jen maluje a že maluje hezky. Žije pouze s maminkou, protože otec jí zemřel při dopravní nehodě, když byla malá.
Ale kdo že je ten motorkář? Jmenuje Kashido Rei a do japonské střední školy příliš nezapadá. Kouří, jezdí na motorce (má Ducati Monster a řidičák na motorku bez omezení - nechápu jak to v Japonsku mají, že může mít neomezený řidičík na motorku v 16 letech, když u nás to jde až v 21 a na auto jsou řidičáky rozděleny na manuální nebo automaty...), chodí s holkama (většinou s více najednou) a má s nima sex (!), do školy chodí jen někdy a bydlí sám v polorozpadlém baráku. Sice zjistíte, že nakonec na něm není úplně všechno tak cool, ale to už ho máte tak rádi, že mu to odpouštíte. Ze začátku se Mars tváří jako lehkomyslná manga o lásce mezi playboyem a stydlivou dívkou, která nemá kluky vůbec ráda a díky němu změní názor a začne si s ním život více užívat. Ale postupně vyplouvají napovrch temná tajemství z minulosti obou hlavních protagonistů a vše přestává být jednoduché a přímočaré.
Mars opravdu na mě působil emocionálně hodně silně, podobně jako anime Nana. A pocity jsem s nejen hlavními hrdiny prožívala i já. Mars se hodně strefil do mého vkusu a s hrdiny jsem jejich příběh prožila místo abych jej jen četla. A co je na manze Mars asi nejúchvatnější je ten kousek temnoty nebo zla nebo nazvěte si to jak chcete, který postavy v sobě mají, který mám v sobě i já, ale nikdy nevím jestli ho mají všichni ostatní anebo jen opravdu někdo, tak jak to rozebírají v příběhu. Vím, že ten kousek toho zla je součástí mé osobnosti a kdybych o něj přišla, tak je to jako z 3D udělat 2D. Ta temná část v Marsu vyjadřuje šedost postav. Mars jednoduše ve svém příběhu, v jednání svých postav má něco, nějaký "třetí rozměr", který jej posouvá nad průměr. Než jsem ho dočetla tak nebyla schopná dělat nic jiného a po jeho přečtení se nedokážu soustředit na nějakou jinou činnost. Opravdu je to tak silný příběh, že mě to úplně rozhodilo. A strašně mě mrzí, že už je konec.
Mars má celkem 15 kapitol, které jsou ale většího rozsahu většinou mají kolem 80 stránek, ale upozorňuje že dvojstránek. Takže není úplně krátký, ale stejně to pro mě bylo málo. Řekla bych, že by šlo příběh zpracovat v delším rozsahu aniž by utrpěla kavlita celé mangy, protože některé věci jsou tam celkem stručné. Trochu více tam chybí rozpracování vztahu mezi Kirou a Haruki, protože jejich kamarádtsví přišlo hodně rychle. Obdobně je tomu v případě druhého milostného párů, jehož příběh by také byl zajímavý. Možná si vymýšlím blbosti, ale já bych prostě chtěla ještě trochu víc!
Je pravdou, že Mars, že jsem mangy nepřečetla ještě tolik jako anime a tím pádem není můj vkus úplně tak vypilovaný jako u anime, ale tahle mangy už mi asi zůstane zaklesnutá v srdci jako jedna z těch lepších, protože co se týká příběhu rozhodně má co nabídnout, přestože se občas objevují trochu slabodušší prvky, tak jak to u červené knihovny bývá... Něžnější pohlaví není jen klišé...
Mars najdete na mém oblíbeném mangareaderu zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama