Midnight Secretary

4. dubna 2011 v 18:53 | Perdida |  Manga

Perfektní sekretářka pro upíra


Romatická vlna mě po předchozí manze neopustila a tak se opět rozhodla sáhnout po něčem s shoujo štítkem. Tentokrát, ale už ne ze školních lavic, ale z office buildingu. MIdnight secretary je příběh sekretářky, jak už napovídá název, ale to ne jen tak ledajaké, ale přímo špičkové. A díky svým vbýborným výsledkům je Satozuka Kaya přiděla jako osobní sekretářka ředitele Toumy Kyouheie.
Touma Kyohei je ředitel rodinného podniku (rodinný úplně nevystihuje velikost businessu každopádně se jedná o velkou korporaci) a má pověst playboy, protože ženy se kolem něj motají ve velkém a nikdy nerandí jen s jednou zároveň. Je mu 26 let, je ředitelem velké společnost a vypadá oparvdu dobře, takže se vůbec není čemu divit. Oproti tomu Kaya na kluky nikdy moc čas neměla, protože jí zemřel a tak měli s maminkou co dělat, aby vyšly a Kaya mohla dokončit školu. Teď je jí 22 let a v práci se jí daří. Jenže vypadá jako klasická sekretářka. Nosí brýle a vlasy stažené do pevného drdolu. A o je také důvod, proč když jí Kyohei uvidí ji jako svojí sekretářku nechce a chce aby alespoň trochu změnila image. Jenže to Kaya nechce, protože se stydí za svou dětsky vapadající tvář, kterou maskuje pomocí falešných brýlí a staženého účesu. Nakonec ale Kyohei Kaye šanci prokázat své schopnsoti dá a ta mu předvede, že schopná oparvdu je. Ale do šoku ji dostane, když zjsití že Kyouhei vlastně s tolika ženami nerandí protože by byl až takový milovník žen, ale protože je upír, který se z nich potřebuje krmit. Přestože je Kaya v šoku neodradí ji to a jako svou další povinnost sekretářky přibere starat se ředitěli o "pravidelnou stravu" a minimalizovat jeho pobyt na slunci.
Jenže se vše trochu zkoplikuje, když se Kaya do svého šéfa zamiluje. Nakonec se na náléhání jeho bratra rozhodně opustit práci Kyoheiovu osobní sekretářky a je "zapůjčena" do dceřinné společnosti, kde se má postarat o vybudování sekretářské infrastruktury a být k ruce prezidentovi společnosti. Jak jinak ten jí na začátku také obligátně odmítne, že pomoc nepotřebuje, ale je naprosto uchvácen Kayinými schopnostmi. Na rozdíl od arogantního, sobeckého Kyoheie je naprosto odlišným typem šéfa, která je milý, hodný a přátelský. Jenže Kaya se své lásky zbavit nemůže...

Midnight Secretary není žádné světoborné dílo, ze kterého bych si odnesla spoustu zážitků, ale je to taková typická červená knihovna okořeněná upírem. Oproti školním dílů se přece jen postavy chovají dospěleji a snaží se své pocity nějak ovlivňovat, ale jak to v červené knihovně bývá, ty jsou tak opravdové a hluboké, že nakonec vyhrají nad rozumem. Souboj rozumu a citu a vyrovnání se s komplikacemi, které obtížná láska vyvolává, je na této manze asi to nejzajímavější. Jiank se o žádné vrcholné dílo nejedná a četla jsem ho několik večerů před spaní, což dokládá, že odtrhnout jsem se od něj zvládla :-).
Manga má celkem 35 kapitol a každá má kolem 40 stránek. Stránky většinou jsou jednoduché, dvojlisty se vyskytují střídmě. Zparcování postav je pěkné a zvlášť bych vyzvdihla Kayin šatník, protože když pak nechodí v uniformě, tak nosí opravdu hezké oblečení. Přestože se jedná o busines šatník a do prostředí se výborně hodí, má zajímavé outfity a určitě se u ní dá inspirovat. Trochu bych vytkla pozadí, které je v kresbě většinou vynecháno. Mužským postavám sex appeal rozhodně nechybí a taky by se mi líbilo v kancelářích plných takových mužů... :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama