Boku ni Natta Watashi___ Became a Boy____ A Girl or a Boy?

4. dubna 2011 v 18:10 | Perdida |  Manga

Láska v přestrojení


Když jsem dočetla mangu Initial D a Skip Beat! (tedy anime, které byly hodně neukončené), respektive přečetla všechny publikované díly, věděla jsem, že mě čtení mangy chytlo a že bych si mohla přečíst i něco nového. Velice mne zaujla vyhledávač na stránkách Mangareader.net, která jsem na čtení mangy začala používt a tak jsem si různě projížděla žánry (konečně jsem si taky zapamatovala co je co u shoujo a shounen, protože se mi to vždycky pletlo). Rozhodla jsem si dopřát nějakou romantiku. Prosím nikomu neříkejte, že pro to mám slabost, protože se to snažít skrývat i sama před sebou... pššš. A nejlépe pak v kombinaci se střední školou a spoustou pěkných kluků. A měla jsem to štěstí, že jsem narazila na Boku ni Natta Watashi. Až přečtu mnohem více mang asi si zpěně uvědomím, že to byla pěkná sračka a budu se divit, že se mi to mohlo líbit, ale v současném stavu se mi to opravdu líbilo. Kresba je celkem hezká a na postavičky se příjemně kouká, ale nic odlišného nebo originálního od průměru. Manga má celkem 16 kapitol a každá pak 40 až 60 stránek. Dvojstránky se vyskytují vyjímečně, takže čtení je pohodlné i na menších displejích.

A děj? Momoko a Akira jsou dvojčata. Momoko je ta princezna, která se strojí, je průměrnou studentkou a střední školu si vybrala především podle školní uniformy. Akira je naopak nadaným žákem a jeho rodičo ho silně podporují a vysnívají si jeho zářivou budoucnost. Tak není divu, že i střední školu mu vyberou prestižní pro nejnadanější studenty. Jenže den před nástupem do školy Akira zmizí. Jeho matka je z toho naprosto zdrcená a absolutně nechápající. Jenže vzhledem k hierarchii v rodině rozhodně nechce, aby Akira přišel o osvojí zářivou budocunost jen kvůli nějakému chvilkovému pomatení smyslů a tak svojí dceru Momoko převlékne za kluka a vyšle jí do školy místo Akiry, aby ho ze školy nevyhodili. Momoko je samozřejmě dosti nešťastná, ale vzhledem k vydírání její matky jí nic jiného nezbývá. Jenže výhradně chlapecká škola přece nemusí být pro holku špatné místo, ne? Zvlášť když holka dostane na pokoj nejžhavějšího kluka z celé školy Kunio Itoua, který její převlek odhalí velice rychle. Dobrý úsudek v prohlédnutí jejího převleku projeví i syn ředitele školy a také víc něž pěkný senpai Saeki Yousuke, který k půvobné byť maskované Momoko také nezůstane lhostejný.

Rychlé odhalení převleku pro mě bylo docela překvápko, protože jsem zvyklá, že většinou to všude trvá trochu déle a využívá se trapných situací, které díky tomu mohou vzniknou. Momoko se také velice rychle zakouká do Itoua, který nejen že jí pomáhá udržet v tajnosti její pravou identitu, ale také ji pomáhá se studiem, aby byla schopna zastoupit svého chytřejšího bratra. Překvapivě jim ani netrvá příliš dlouho než se do sebe zamilují a vyznají si lásku. Ve většině děje se tedy spíše řeší, jak to udělat, aby mohli zůstat spolu, popřípadně nějaká ta šaráda, aby zůstalo neodhaleno Momočino pohlaví.
Boku ni Natta Watashi je manga, která nemá žádnou hlubší myšlenku a je o školním životě lásce a humoru. Její čtení je určeno k odpočinku ,popřípadně před spaním, protože žádné výraznější emoce nevzbuzuje a velice rychle se vykouří z hlavy. Jo ale Itou je každopádně frajer :-)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama