Samurai Champloo

11. března 2011 v 19:23 |  Anime

Někde jsem si přečetla, že Samurai Champloo je od stejných tvůrců jako Cowboy Bebop, takže jsem na tohle anime byla proklatě zvědavá. A musím uznat, že přes trošku rozpačitým začátek jsem pak Champlooovi přišla na chuť. Takže během 26-ti dílů z roku 2004 se to pěkně roztočí.
Samurai Champloo a Cowboy Bebop toho mají společného opravdu hodně a snad jediný z hlavních rysů, který se liší je prostředí, ve kterém se děj odehravá. A to je tedy diametrálně jiné. Jinak vše ostatní má podobný styl. Stejně jako v Cowboyovi je důležitá hudba, tak tady též, ale blues budoucnosti vystřídal hip hop minulosti. A stejně jako posádka vesmírné lodi i tady se sešla skupinka podivínů s ne zrovna ukázkovou minulostí, která je nám v průběhu seriálu představována. Taky se tady hodně trpí hlady a není co jíst. Podobností je tam dost a rozhodně nejsou čistě náhodné :-).
Ale to už stručně něco k ději. Ten má pouze jeden spojovací článek, cesta za nalezením samuraje vonícího po slunečnicích. Protože děj je jinak hodně epizodický a každý díl je jedním malým uzavřeným příběhem, který se na cestě odehrál. Historicky je Champloo situován do edo éry, ale který rok přesně vám nepovím :). Všechno začíná v jedné vesničce kde v v hospodě pracuje mladá dívka Fuu. Jednoho dne se tam sejdou dva schopní samurajové, kteří už od prvního pohledu jdou proti sobě. Prvním je Mugen, který vypadá jako by vypadl z černošského ghetta Ameriky 70.let a i jeho bojový styl tak vypadá. Kombinace break dance a boje s katanou je sice šílená, ale Mugenovi to jde. Druhým je klasicky vyhlížející Jin, u kterého jsou méně obvyklé snad pouze brýle. I jeho styl boje je konvenční, ale ve schopnostech si s Mugenem rozhodně nezadá. A protože se oba samurajové do sebe tak pustili, nakonec skinčili přes noc v místním vězení a ráno je čeká poprava. Téhle situace se ale rozhodne využít Fuu, které vyhořela čajovna (nebo co to bylo za podnik) ve které pracovala a nemá kam jít.


Pomůže Mugenovi s Jinem uniknout a zato si od nich na oplátku vyžádá službu. Pomůžou jí najít samuraje vonícího po slunečnicích. A tak začíná cesta těhle tří ztroskotanců.
Samurai Champloo je prvoligové anime a stejně jako ostatní vynikající anime se vyznačuje skvěle namíchaným mixem akce, tajemna, děje a humoru. A jsou tu scény, na které si vzpomenu a jenom se musím usmívat. Dokonalá je kombinace hip hop stylu s historickými japonskými reáliemi. Opravdu originální, skvěle realizovaný nápad.
Vynikající je i výtvarná stránka seriálu. Champloo má zvláštní paletu barev, která je laděná žlutohněda a v prvním díle je to šok, ale pak už bych si bez toho nebyla schopná seriál představit. To že opening je báječný ani nemusím dodávat, ending už je krapánek nuda, ale tak to většinou bývá.Závěrem můžu říct jen to, že neváhejte ani vteřinu a Samuraie Champlooa si stáhněte. Tak dobrých anime totiž mnoho není a já osbně ho řadím do top třídy vedle Cowboye Bebopa, Triguna, Initialu D, Nany, Monstera, Berserka a Hellsinga. A kdo se mnou nesouhlasí, ten podle mě má zvrácený vkus.

Odkaz na ANN.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama