Plány mé otaku osobnosti

10. února 2011 v 10:00 | Perdida |  Anime
Jelikož mám rásnou výmluvu na odkládání věcí a to že trpím nějakou nemocí, která toto způsobuje. Jmenuje se prokrastinace a jestli tím náhodou netrpíte také se můžete podívat zde. Tak jsem se rozhodla, že místo věcí, které bych měla udělat, budu radši psát recenze na anime a konečně si zavedu svojí anime síň slávy nebo také zlatý fond, jak jsem se to rozhodla pojmenovat. Vím, že různých hodnocení a recenzí anime je všude spousta a čím dál více jich přibývá i v českém jazyce, ale jelikož si tyto stránky a články o anime píšu spíše pro sebe než pro nějaké čtenáře, kteří na tento blog zavítají beztak hodně výjimečně, svůj zlatý fond si prostě vytvořím :-). Dále plánuji ještě stříbrný fond a bronzový fond.

Ještě si dovolím jmenovat nejužitečnější pomůcky pro každého sledovače anime:


Ze všech anime databází je tahle stránka bezkonkurenčně nejlepší. Obsahuje snad všechna anime, která kdy byla vyrobena, včetně seriálů z mého dětsví, kdy ještě internet byl v plenkách. Za druhé o anime jsou shromážděna ta nejdůležitější data, tzn. krátký popis děje, počet dílů a dále všechny možné informace, které by člověka zajímali, tedy kupříkladu jestli už je anime kompletně odvysílané (a tím pádem jsou k dispozici na stažení všechny díly), jaký je opening a ending, názvy v jiných jazycích, ale také soupis postav a kdo je v japonštině nadaboval. Anime je také možné vyhledávat podle žánrů, které jsou každému přiřazena. U některých anime obsahuje i názvy dílů a u většiny také odkaz na magu, podle které bylo vytvořeno. Prostě nejlepší databáze co znám.


Druhého pomocníka jsem v porovnání s tím předchozím začala používat poměrně nedávno (ne že by to byla taková novinka, ale trochu jsem v tomto zaspala dobu), ale za tu dobu už mi prokázal velkou službu. Jak už jsem zmínila na začátku jsem člověk líný a tak o spoustě anime, které jsem viděla nenapíšu ani čárku. My Anime List, ale slouží i k tomu, aby zaznamenal anime, které jste už viděli a zaznamenali si tam i hodnocení. A tak už sice příliš nevím o čem třeba některé anime bylo, ale vím že jsem ho viděla. K funkcím, které ale využívám častěji, patří seznam anime, na které se chci teprve podívat, protože na ty lze zapomenout ještě snadněji, což by byla škoda zvláště pokud člověk věnoval určitý čas čtení a zkoumání, zda to anime stojí za ten čas, který se stráví jeho sledováním. Takže i když některé tituly mohou vytuhnout v tomto seznamu poměrně dlouho než je přesunu do těch, které jsem viděla, nikdy v zapomění úplně neupadnou. Trochu mne mrzí, že asi nikdy nebudou schopná mít v seznamu opravdu všechna anime co jsem viděla...

3. Torrent

Sice to není přímo stránka, ale určitě to patří k tomu, co mi sledování anime usnadnilo ze všeho nejvíc. Také už to používám dlouho, ale když seznam, tak úplný.
Od doby, kdy používám internet bez FUp limitu, tak torrenty určitě nahradily direct downloady ze stránek. Ty totiž nebyli zrovna nejrychlejší a ani nejpohodlnější, protože každý díl se musel zadávat na stahování ručně. Navíc nabídka byla poměrně omezená a sehnat anime, které bylo licencováno v USA byl trochu problém.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama