Kaichō wa Maid-sama!

8. února 2011 v 18:24 | Perdida |  Anime
Kaichō wa Maid-sama! 2

Služka prezidentkou školního koncilu?!


Komedií ze středoškolského života existuje jako anime skutečně velké množství a řekla bych že spolu s těmi o zachraňování světa patří k těm nejrozšířenějším žánrům. Bohužel jejich kvalita je poměrně dosti proměnlivá a přestože se vyskytují skutečně povedná dílka, některá jsou naopak pekelně odstrašující.  Kaichō wa Maid-sama! patří k tomu lepšímu co jsem s tímto námětem zatím viděla a přestože nedosahuje na příčky nejvyšší, kouknutím na něj se člověk pobaví. 
Hlavní postavou je Ayuzawa Misaki, která je prezidentkou školního koncilu. Jak asi všichni pravidelní diváci vědí, tento post je vždy vyhrazen poměrně nenormálním jedincům a nejinak je tomu i na této škole. Misaki totiž patří k těm, které přímo nenávidí kluky a tak je všemožným způsobem sekýruje. Nenávist je asi silné slovo, protože Misaki se snaží z původně pouze chlapecké školy s nevalnou pověstí učinit mnohem lepší místo. Díky jejím bojovým schopnostem v aikidu se jí to i celkem daří. Misaki patří  k nejlepším studentům a tuto školu si vybrala jen kvůli nízkým poplatkům. Spolu se svojí matkou a mladší sestrou Suzunou žijí samy, protože otec je opustil ještě když byla děvčátka malá. Peněz nemají nazbyt, jejich dům je v dezolátním stavu a šetří kde mohou. Především Suzuna je přebornice v různých soutěžích o jídlo a ve slevách. Misaki zase přispívá do rodiného rozpočtu prací v Maid Café. Maid Café je typicky japonská věc, kterou bychom u nás asi těžko našli, ale docela by mě zajímalo evropské provedení... Kdo už nějaké to anime viděl, tak ví že japonskou obscesí je převlékáním do všem možných kostýmů a především populární jsou kostýmy služek. V Maid Café chodí děvčata oblečená právě v těchto kostýmech a svému oblečení přizpůsobují i své chování. Pro Misaki povahu asi není tento job ideální, ale díky své cílevědomosti a především díky tomu, že je to dobře placená práce, tak je Misaki mezi hosty populární.
Kaichō wa Maid-sama! 3

Jednoho večera ale náhodně její part-time job objeví její spolužák z vedlejší třídy Usui Takumi. Usui je školením idolem skromného počtu dívek na škole a svým odmítnutím už rozplakal velkou část z nich. Je tak pochopitelné, že pro Misaki je to nepřítel. To v první chvíli pro Misako vypadá jako konec světa, protože se obává, že by její pověst prezidentky byla díky tomu naprosto v tahu a byla by každému jen pro smích. Usui se ale s Misaki dohodne, že její tajjemství nikomu nepoví. Náhodně na něj ale přijdou 3 idioti (to si nevymýšlím já, ale opravdu jsou tak v anime titulováni), kteří jsou ale natolik okouzleni Misako nebo-li Misa-chan, jak zní její pracovní jméno, že tajemství taktéž drží pod pokličkou. Usui se do Misako zamiluje a začne ji pomáhat nejen v tom jak zatajit její práci.
Kaichō wa Maid-sama! 5

Kaichō wa Maid-sama! 4

Hlavní kouzlo seriálu spočívá především ve vztahu, který Misako s Usuim mají. Zatímco divákovi je okamžitě jasné, která bije, Misako se k tomu propracovává celý seriál. Zvědavost pak vyvolává opředevším Usui, o kterém se informace dozvídáme velmi pomalu a po velmi malých indiciích. Seriál se mi těžko hodnotí, protože přestože jsem od něj nemohla odtrhnout oči, respektive pouštěla jeden díl za druhým, když jsem se pak po poslední díle zamyslela proč a co napíšu do recenze, tak jsem neměla tušení. Nakonec jsem si to rozlouskla tak, že Misako je sympatická a mám ráda akční hrdinky, které si o sebe dokážou postarat samy (vždycky jsem taková chtěla být...) a Usui je prostě coool... mám slabost pro tyhle zdánlivě lhostejné tajemné týpky... Závěrem z toho plyne, že vůbec nedokážu říct jaký názor může mít na tohle anime někdo jiný...


Odkaz na ANN: http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=11037

Kaichō wa Maid-sama! 6
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bleachorichineichigo bleachorichineichigo | E-mail | 20. března 2011 v 9:03 | Reagovat

fakt super podívala jsem se na to a hned se dívám na další anime!!!!! juu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama