Ichiban Ushiro no Daimaou

8. února 2011 v 17:38 | Perdida |  Anime
Ichiban Ushiro no Daimaou 2

Budoucí umístění: Demon King


Poslední dobou se snažím od reality utíkat v co největší možné míře a anime mi vždycky v tomto bylo dobrým pomocníkem. V těch horších chvílích se větším snažím poohlídnout po seriálu, který by byl co nejvíc ideální a tím mám na mysli například heroické hlavní hrdiny, kteří všechno zvládnou a neřeší nějaké psychologické záležitosti, ale spíše jednají... A tak nějak jsem natrefila na Demon King.
Jedná se o 12-ti dílné anime s přídavkem krátkých 6 bonusů, ke kterým se dostanu později. Seriál je to průměrný, ale bohužel už po tom množství seriálů co jsme viděla málokdy narazím na něco opravdu top. Přesto musím uznat, že u tohoto jsem se celkem dobře pobavila. Děj seriálu začíná nástupem respektivem přechodem Sai Akuta na školu, ale není to jen tak obyčejná škola, ale škola pro mágy, kteří se pak s největší pravděpodobností dostanou do vládního aparátu. Hned na cestě do školy potká Hattori Junko. Hned jsem se u toho jména zarazilo. Překvapilo mne jednak použité příjmení, ale i křestní jméno, které jsem slyšela pouze v Naně. Každopádně zpět k ději. Jak jinak hned se spolu spřátelí a uzavřou přísahu. V tomto bodě bych chtěla poznamenat, že děj seriálu jde občas pěkně hupem. Přijde mi jakoby původně bylo děje více, ale tvůrci to osekali, aby se jim to všechno vešlo do 12-ti dílů.
Noví studenti jsou hned po příchodu podrobeni věštbě o jejich budocím povolání. Tuto věštbu produkuje nějaký kříženec tučňáka a ptáka s brýlemi, který sedí ve skleněné kouli a kouří. Vypadá to pěkně komicky. Tenhle prazvláštní věštec Akutovi předpoví, že se stane Démonickým králem.
Ichiban Ushiro no Daimaou 3

Kolem Akuta se tak strhá šílený kolotoč událostí, které jsou podníceny strachem ostatních z jeho činů, z těch bizardnějších je to jeho třídní učitelka, která se nemůže dočkat až se zasebevraždí, aby mohla zkoumat jeho tělo. A také se kolem Akuta vynoří mnohem "roztoužených" dívek. Kromě již zmíněné Hatori Junko je to například Fujiko Etou - vedoucí dívčí koleje a školní idol číslo jedna nebo potřeštěná Soga Keina a v neposlední řadě je Akuto sledován androidkou Korone. Všechny dívky pak často shodou různých náhod nebo vlastním přáním končí s Akutem nahé. Vzniká tak několik opravdu dobrých komických situacích. To
Ichiban Ushiro no Daimaou 4

a především pak šílené reakce spolužáků na to že Akuto je Demon King jsou tím nejlepším co v seriálu je. Bohužel pak se do toho začne míchat různé předurčení a opravdová bitva o osud světa. Je to podobně jaké u Full Metal Panic!, kde taktéž děj byl spíše na obtíž a zajímavější byl školní život hlavních hrdinů. Takže nějaké Ichiban Ushiro no Daimaou Fumoffu by u mě získalo více bodů :-). Konec seriálu pro nějaké pokračování v podobném duchu prostor dává, takže určitě by to nebylo na škodu.
Když zmíním technické věci jako animace a hudba, tak seriálu vcelku nelze nic významného vytknout. Hudba je klasická nuda, která dokresluje děj a openingy a endingy také nijak zvlášť nevynikají. Animace je klasická, celkem pěkná bez nějakých významnějších zvláštností. Trochu tam chybí větší propracování pozadí, ale celkem splňuje moje očekávání.
Odkaz na ANN: http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=11179
Ichiban Ushiro no Daimaou 5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama