Vampire Knight (Guilty)

18. května 2010 v 11:16 | Perdida |  Anime
vk01

Vampire Knight se skládá ze dvou 13-ti dílných serií. První je pojmenována pouze jako Vampire Knight a u druhé byl přidán přídomek Guilty. Děj první série plynule navazuje ve druhé sérii a to bez jakékoliv časové prodlevy nebo jiného oddělovače. Nevím jaký byl záměr tvůrců, ale pro mě je to spíše mínus, protože jsem až po dokoukání první série začala shánět druhou, abych věděla jak to dopadne. Naštěstí už jsou obě série dovysílané a neměla jsem mezi tím větší časovou prodlevu a nebyla zbytečně naštvaná. Naopak jsem byla ráda, že seriál ještě pokračuje, protože za těch prvních třináct dílů se mi stihl zalíbit.
První obraz děje je ze zimní noci kdy mladík zachraňuje malou holčičku před upírem. Tou holčičkou byla Cross Yuki, která už je po prvním openingu mladou slečnou (nepamatuju si jestli zazněl v seriálu její věk, ale tipuju tak 14 až 16 let). Jakožto sirotka ji onen mladý zachránce, který mimochodem nebyl nikdo jiný než čistokrevný (pureblood) upír Kuran Kaname, zavedl k bývalému lovci upírů (jak ironické, že?) Crossu Kaienovi, který malou Yuki adoptuje. Po několika letech (kdy Kaname chodí Yuki navštěvovat) nakonec společně založí školu, která je napůl upíří a napůl lidská a má sloužit jako můstek pro ukončení dlouholetého boje mezi upíry a lidmi. Místo čerstvé krve se upíři omezují na náhražku v podobě tabletek rozpustitelných ve vodě.
vk02

Ve škole jsou samozřejmě ustanoveny dvě třídy, tzv. Denní třída, která je tvořena lidskýmu studenty a dále Noční třída, kterou tvoří upíři. Denní třída nemá o upíří identitě studentů z noční třídy ani tušení a naopak je považuje za svoje idoly a každý podvečer se nemohou dočkat příchodu přitažlivých studentů v bílých uniformách. Jejich představeným je Kuran Kaname, který je vůdce klanu Kuran a jakožto čistokrevný upír má u svých "spolužáků" (a nejen u nich) neomezenou autoritu. Ten kdo má za úkol hlídat obě třídy, aby nedošlo k "nějakým nepříjemnostem" je Yuki a Kiryuu Zero. Zera jako malého chlapce předali také do péče řediteli školy Cross Kaienovi. S Yuki tak mají velmi blízký vztah někde na hranici sourozenectví a lásky.
Ale bezproblémový chod školy naruší několik překvapivých událostí, které už ale nemůžu prozradit. Napíšu jen tolik, že v seriálu dojde k několika překvapivým zvratům. Děj je natolik kvalitně sestaven, že alespoň já jsem žádný z nich nečekala.
vk03

Přestože děj obou sérií na sebe plynule navazuje, musím říct, že ta první se mi přece jen líbila více. Její atmosféra je více tajemná a psychologická propracovanost je větší. Druhá série je oproti své předchůdkyni také méně nabitá dějem a méně se saměřuje na jednotlivé postavy.V první sérii jsem místy ani nedýchala, když se rozvíjela nějaká zápletka nebo se řešilo drama, u druhé už jsem byla pohlcena méně. Trošku hořká pachuť po jinak vynikajícím anime mi zůstala díky konci. Rozhodně jsem si ho představovala jinak... Na způsobu ukončení je viditelné, že si tvůrci nechali volná vrátka pro eventuální pokračování seriálu. Proti tomu já bych nebyla, protože mnoho věcí zůstalo otevřených a život hlavních se během děje seriálu hodně změnil a určitě by bylo zajímavé sledovat jak si vedou dále. Manga má pak údajně spoustu dalších kapitol, takže pokračování bude asi otázkou času... Nechci hodnotit předčasně, protože mangu jsem nečetla, ale trochu se obávám, že pokračování, už nedokáže předčít kvalitu první série.
Líbilo se mi i výtvarné zpracování. Studenti Noční třídy byli přitažliví a pro nikoho tak nebyl překvapivý zájem, který o ně měli studenti a především sudentky z Denní třídy. Vysoce kladně pak hodnotím krásné školní uniformy. Nenapádá mne, kde jinde by se objevili hezčí.
I přes nepovedený konec hodnotím Vampire Knight vysoko. Pro příznivce upíří tématiky je povinností s pro ostatní myslím povedeným anime. Jen upozorňuji, že to není komedie a vážné téma je tu vážně zpracováno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama