Bartender

17. ledna 2008 v 14:49 |  Anime


O životě se sklenkou v ruce

Bartender je 11-ti dílný seriál z roku 2006 a musím se přiznat, že je to jediný seriál o kterém zatím píšu a neviděla jsem ho dokonce. Zároveň už je to trochu delší dobu, co jsem h osmázla z HDD po několika měsících, kdy se mi tam bez užitku povaloval a jen zabíral místo, protože mi začínalo být jasné, že už se na něj asi nikdy nedodívám.
Bartender nemá souvislý děj, ale jedná se o jednotlivé příběhy, které spojuje jeden malý útulný bar a postava geniálního barmana Ryu Sasakury. Do baru, kde pracuje příchází různí lidé, každý z jiného důvodu, někdo se pobavit, někdo si zasmutnit, někdo popřemýšlet o svém životě. V každém díle se odvíjí příběh jednoho z jeho hostů. Ten se vždycky nějakým způsobem váže k nějakému alkoholickému nápoji. Ve většině příběhů se řeší nějaké dilema, problém nebo se usmiřují rozhádaní lidé. Barman Ryu jim vždy dokáže poradit nebo je nasměrovat na správnou cestu.
Já osobně mám radší seriály, kde je trochu víc fantasie, protože ta témata, která se objevují v Bartenderovi jsou již dost ohraná a ani jejich řešení není nijak nápadité. Jednoduše to není můj šálek kávy a tohle anime mi přišlo jednoduše nudné. Možná by se seriál víc líbil někomu, kdo má rád příběhy ze života a problematiku lidských vztahů, ale pro mě to byla nuda. Co však hodnotím kladně je, že se člověk v seriálu alespoň dozví o původu různých druhů alkoholických nápojů nebo koktejlů.
Animace je trošku zvláští, protože prostředí a předměty jsou hodně dobře vykreselné a mají 3-D efekt, takže vypadají hodně reálně. Ovšem osoby jsou klasické, ploché a poměrně bez detailů, takžen na mě to pak celkově působí jako když postavy do seriálu ani nepatří. Nemálo mi to připomnělo americký film Falešná hra s králíkem Rogerem. (Nutno podotknout, že králík Roger je proti tomuhle pecka!)
Bohužel tedy další negativní hodnocení. Možná bych měla pečlivěji vybírat věci, které si stahuju :-)
Na Anime News Network najdete Bartendera zde.
K přímému stažení je k dispozici na Anime Black and White.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niikii Niikii | Web | 17. ledna 2008 v 14:50 | Reagovat

ahojky:) pěknej blog... jestli chceš přijď se mrknout na můj.. je zaměřenej spíš na zábavu a takový ty ptákovinky:)... třeba tě zaujme stejně jako mě ten tvůj:)

Tak já si to tu ještě projdu.. měj se krásně♫

Niikii

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama