NANA

17. listopadu 2006 v 19:33 |  NANA

Na cestě životem...

Když jsem rozkoukala Bleache, tak jsem se zařekla, že už si nebudu stahovat věci, které nejsou kompletní. Bohužel chybka se vloudila a tak jsem rozkoukala Nanu. Když jsem si četla shrnutí na Anime News Network a koukla na hodnocení, vypadalo to, že by to nemuselo být nejhorší. Nečekala jsem žádnou bombu, spíš průměrný seriál a Nana mě totálně překvapila. Musím upozornit, že Nana ještě stále běží a ještě asi chvíli bude, takže nemůžu podat kompletní hodnocení. Podle Anime News Network bude mít 50dílů a momentálně byl natittulkován 29.
Jestli jste připraveni na závislost, tak je Nana přesně to pravé. Ovšem problém je ten, že nejsem schopná říct v čem je ten seriál tak skvělý. Když začnu grafikou, tak upřímně řečeno nic moc. Při prvním díle jsem se krapet lekla a říkala jsem, že tyhle lidi se mi moc nelíbí. U třetího dílu jsem si zvykla a u šestého se mi začali líbit.
Když bych popisovala děj, tak první co člověka napadne je telenovela. V podstatě to tak i je, ale přestože nejsem žádná romantická duše, ba přímo naopak a věcem s podobnou tématikou se vyhýbám a absolutně mě nedostavájí, tak Nana je naprostá vyjímka. Ten seriál má v sobě totiž něco co člověka absolutně dostane. Takže přece jenom nastíním začátek děje, ale nebudu prozrazovat moc, protože to by člověk přišel o velkou část zábavy, kterou Nana nabízí.
Ve vlaku do Tokya se potkají dvě dívky, které přestože vypadají hodně odlišně, mají až překvapivě mnoho společného. Obě se jmenují Nana (japonsky sedm), obě jsou stejně staré (20) a obě jedou do Tokya začít nový život. Po příjezdu do Tokya sice jde každá svou cestu, ale potkají se velice záhy, když si chtějí obě probajmout stejný byt, vyřeší to tím, že začnou společně bydlet. A teprve teď se začinájí rozvíjet složité osudy jejich života. Nana Osaki je punková zpěvačka, která jde za svým snem stát se profesionální zpěvačkou. Oproti tomu Nana Komatsu (později přezdívaná Hačiko nebo Hači znamená osm a tohle jméno je údajně v japonsku populární pro psy) je holka, jejímž snem je milující manžel, šťastná rodina a dům se zahrádkou. Přestože se tyhle dívky zdají na první pohled absolutně odlišné, skvěle si rozumí a mají jednu společnou věc a to jsou trable s milostnými vztahy.

Nana Osaki nějakou dobu šťasně žila s Renem, který byl kytaristou v jejich kapele Black Stones. Ale dva roky před začátkem seriálu dostal nabídku od mnohem perspektivnější kapely Trapnest a odjel do Tokya. Nana se nechtěla stát nějakou domácí puťkou ,ale chtěla se prosadit jako zpěvačka sama, takže s Renem do Tokya neodjela. Uběhl rok, během kterého si Nana našetřila nějaké peníze a vydává se do Tokya za svým snem. Netrvá dlouho a přijedou za ní i členové Blast (zkrácený název Black Stones) Yasu a Nobu. Místo Rena začne v kapele hrát Shin, což je 15-ti letý kluk, který zdrhnul z domova.
Nana Komatsu neboli Hachiko se vydala do Tokya za svým přítelem Shoujim, který sem odjel studovat. Je ročarovaná z toho, že Shouji nechce, aby bydlela s ním (Shouji to s ní myslel dobře chtěl, aby se osamostatnila a naučila zodpovědnosti). Hachiko její osamostatňování moc nejde a jediné její štěstí je, že má Nanu a kamarádku z rodného města Junko, která v Tokyu studuje stejnou školu jako Shouji.
No a pokud už vám trošku lezou na nervi japonské anime, kde se i obyčejná pusa bere jako obrovská událost, tak Nana mile překvapí v tom, že je to tady reálné. Sex tady není zakázané slovo a k alkoholu tady mají kladný přístup snad všichni.
Každopádně to nejdůležitější v Naně je atmosféra. Bez ní by ten seriál byl pořádně trapný a určitě ne tak návykový jako je. Na celkové atmosféře se samozřejmě hodně podílí jakým způsobem jsou jednotlivé scény snímány, to dobře dokresluje hudba a co velmi mnoho přidává jsou komentáře Nany, kdy občas funguje torchu jako vypravěč, který jako by vzpomínal.
Když se vrátím k hudbě, tak samozřejmě vyšel soundtrack, ale je to hudba, která přestože v seriálu zní velice dobře, tak samostatně poslouchatelná moc není. Ovšem openingy a endingy jsou úplně jiný případ. Ty jsou opravdu povedené. Zatím se objevili dva openingy a dva endingy. Suveréně nejlepší z nich je první opening. Je to píseň, která je inspirovaná Nanou a Blasts, také se v seriálu objevuje jako jejich tvorba. Ostatní tři písně nejsou špatné, ale s touto se nemůžou srovnávat. Jsou inspirovány Reirou (zpěvačkou z Trapnest).

Na závěř bych řekla, že Nana je hodně dobré anime a řadím ho k těm nejlepším co jsem zatím viděla. Je prostě jiné a zajímavé a člověka tak nějak prostě dostane. Vřele doporučuju úplně všem.
Nana se dá stáhnout z Anime Eden nebo Anime BW (tady nejsou úplně nejnovější díly)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bara Bara | E-mail | 6. června 2009 v 21:11 | Reagovat

ahooj.. ohledne filmu mam stejny nazor,... upe posrany..jak mohli upe posrat sladkyho Nobua?? a upe uzasny dalsi postavy?? no jak??? hroozny!! a pry jsou dva dili bo anime filmy nwm.. kde je to onom jak¨Hachiko a  Nana budou ankon ec spolu.. ale nwm.. nemohal jsem to najit... heh... kdyby jsi vedela dej mi pls vedet na emmail dik moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama