X

29. října 2006 v 16:42 |  Anime

Bitva o Apocalypsu začíná...


Od tohohle seriálu jsem si hodně slibovala. Líbil se mi název. Líbili se mi artbooky a obrázky. Líbili se mi i shrnutí. Bohužel samotný seriál už mi přišel trochu slabší. Možná jsem si od toho moc slibovala, možná opravdu není tak dobrý jak se tváří.
Seriál má 24 dílů a zveřejněn byl v roce 2001. Na začátku si vezmu na paškál výtvarné zpracování. Osoby jsou vcelku hezké, ale na můj vkus mají moc široká ramena a hubená těla (platí u převážné většiny mužských postav) a trochu moc špičaté brady, ale přesto patří k těm hezčím a k ději a ladění seriálu se hodí. Horší je to s okolím, připadá mi hodně temné (i když zrovna nemá být) a pořád jakoby trochu rozostřené. Nevím přesně co, ale něco mi prostě vadilo.
Opening k Xku není nic převratného, o seriálu vám nic moc nenapoví a ani nepřekvapí ničím zajímavým. Je v podstatě statický a složený z různých obrazů, které se v seriálu nevyskytují a ukazuje pouze dvě hlavní postavy. Co se týče písně, tak ta je pěkná, ne úžasná, ale líbí se mi a stáhla jsem si ji (www.gendou.com - pardon,ale přímé linky jsou zakázané :-)). Ending je jedna velká nuda, sestává z jednoho obrázku a ani se mi nelíbí hudba. Celkově hudba v seriálu nepůsobí rušivě, ba naopak dobře dokresluje atmosféru a občas se zaposloucháte i trochu víc. Možná by stálo za to stáhnout soundtrack.
No a tak teď konečně ke stručnému nastínění děje. Hlavní postavou je Shiro Kamui, který se po 6 letech vrací do Tokya, kde vyrůstal společně se svými nejlepšími kamarády sourozenci Fumou a Kotori. Hned na začátku je jasné, že Kamui není jen tak obyčejný kluk, protože cestou do školy zmasakruje partičku chlápků, kteří asi nebudou lidé. Kotori je celá šťasná když ho uvidí ve škole, ale Kamui se k ní chová více než chladně, stejně tak k Fumovi. Do Tokya se vrátil na přání své zesnulé matky, aby si vyzvedl meč, který má v držení otec Fumy a Kotori. Ten mu ho ovšem odmítne dát. Pak se začnou objevovat další osoby, které vládnou nadpřirozenými silami.
V podstatě se děj Xka točí kolem boje o Apocalypsu. Existují dvě skupiny lidí Draci Země a Draci Nebes. Zatímco Draci Země neboli andělé chtějí Apocalypsu a obrodu celé Země, Draci Nebes neboli takzvané pečeti se tomu snaží zabránit a udržet současný status quo. K tomu jim napomáhá např.ochranná pečeť vytvořená z hlavních ulic Tokya. Každá skupina má sedm členů včetně vůdce. Na straně každé skupiny a v podstatě něco jako vrchní velitel jsou dvě sestry: Hinoto, která má schopnost jasnovideckých snů a Kanoe, která sice tuto schopnost nemá, ale může navštěvovat sestřiny sny. Skupiny se postpuně formují a začinají drobné šarvátky. Děj nebudu popisovat, za prvé se mi nechce a za druhé nechci prozradit příliš.
No určité nápady jsou v ději zajímavé, ale hodně často mi to přišlo jaksi nedotažené nebo odfláknuté nebo moc ořezané. Líbilo se, že schopnosti jednotlivých členů obou skupin jsou dost různorodé, jsou tu vládci ohně, vody, vzduchu a pak třeba dívčina, která jako zbraň používá meč, ve který se transformuje její pes. Souboje jsou tím pádem poměrně zajámavé, ale přestože jsou "Draci" schopni jedním máchnutím zlikvidovat větší dům, jejich tělesné schránky jsou normální a tedy poměrně snadno zranitelné, tím pádem jsou souboje hodně krátké a většinou stačí jeden zásah na smrt nebo těžké zranění. Rozlišit, který případ nastal jsem měla docela často problém a většinou jsem se to dozvěděla až v následující scéně.
Docela hodně prostoru se v seriálu dostává úvahám nad osudem a jeho předučeností. Spíš bych řekla, že je to jedna z hlavních opor děje. Tou další pak jsou úvahy, sny, přání a motivace jednotlivých zůčastněných. Vesměs je to postaveno na nějakém stěžejním bodě jejich minulosti, jejich vyrovnávání se s tím a za druhé na lidech, které milují.
Tak konečné shrnutí. X není v podstatě špatný seriál, ale zase ne výborný. Jsou tam zajímavé věci, ale celkově mi přijde jakoby to byla zkrácená verze něčeho mnohem delšího. Než stačíte vštřebat určité informace a dějové zvraty, tak už je všechno jinak. Přišlo mi, že nic se nestačilo pořádně rozvinout. Jak bych většinou seriálu zkrátila, tak tady bych to naopak trochu natáhla, aby děj plynul přirozeněji. (no možná je to tím jak už jsem zvyklá na natahovaný seriály, tak už mi svižný děj přijde moc rychlý ...:-)) Každopádně jsem ráda, že jsem seriál viděla, protože některé postavy jsou tam celkem dost povedené a je právě možná škoda, že je jich tam poměrně dost a tím pádem není čas jim dát všem dostatečný prostor. Každopádně pokud máte rádi seriály o konci světa, o smyslu života a osudu, tak do toho každopádně jděte.
No a nakonec ještě direct download (X jsem odtud nestahovala, takže neručím za to)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CLEA CLEA | Web | 29. března 2007 v 17:00 | Reagovat

Ty meče sou úžasný!!

2 Nikol Nikol | 10. července 2007 v 10:18 | Reagovat

TY MEČE NEJSOU UŽASNÝ SOU BOŽÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!UPS TO SEM ASI PŘEHNALA

3 Bobina Bobina | 24. července 2007 v 15:56 | Reagovat

Máš to tu fakt pěkný:D Jesli ti můžu doporučit, tak koukni na Claymore, sice to ještě není celý, ale příběh fakt bomba!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama