Gun X Sword

17. října 2006 v 12:09 |  Anime

Pomsta je mým řemeslem.

Tak jsem zase skoukla další anime. Tentokrát je to 26 dílná série z loňského roku. A že jsem se tentokrát zase narazila na něco, co se mi líbilo. Nečekejte zázrak, ale byla to dobrá zábava.
Jak je mým dobrým zvykem, tak začnu grafickým zpracováním. Tentokrát to chválím, protože je to styl, který mám ráda. Takže to tady nebudu dál příliš rozvádět.
Hlavními postavami seriálu jsou malé děvče Wendy a samotář Van. Van je takový ten klasický tajemný drsňák, kterému byla zavražděna jeho milá a on se chce pomstít a zabít jejího vraha. Na své cestě za pomstou ve městě Evergreen zachrání Wendy a také celému městu pomůže od zločinecké bandy, která ho sužovala. Wendy je sirotek a jediného příbuzného, kterého měla, byl její milovaný starší bratr Michael, kterého unesl stejný muž, který Vanovi zabil jeho lásku Helenu. Takže se Wendy k Vanovi přídá a pouští se na společnou cestu za pomstou a záchranou.
Příběh se odehrává na planetě Endless Illusion, která byla původně trestaneckou kolonií, ale po zániku původní Země se osamostatnila a časem lidé na svou neslavnou minulost úplně zapomněli. provádí buď ručně za pomoci nejprapodivnějším zbraní nebo pomocí robotických zbrojí (jako třeba ty z Full Metal Panic!). Ta Vanova je samozřejmě jedna z nejlepších jmenuje se Dann a když je potřeba povolá si ho Van z vesmíru, kde krouží na orbitu. Ovládá ho pomocí své zbraně, která pokud je v klidovém stavu vypadá jako šátek, který Van nosí kolem pasu a když je potřeba změní se v něco co mě ze všeho nejvíc připomíná mačetu. Van je sice hodně osobitá postava a tvůrci se na něm docela vyřádili, protože snad nic na něm není normální, od oblečení počínaje, přes způsob stolování až k tomu, že si absolutně nepamatuje jména, z čehož samozřejmě vyplyne spousta humorných situací, přesto mi přijde, žeje trochu inspirován Spikem z Cowboya Bebopa a Vashem z Triguna. A vzhledem k tomu, že ty patří k mým oblíbeným, tak mi je sympatický i Van. Wendy je taky poměrně osobitá postavička. Může jí být tak něco kolem dvanácti let, na svých cestách s sebou stále vláčí obrovský kufr na kolečkách, na krku nosí na řetízku živou želvičku a na zádech nosí pouzdro s pistolí svého bratra, ve které už je pouze jediný náboj. Občas má docela zajímavé hlášky, že jsem se hodně zamýšlela jestli jsem si to přeložila správně., např.když Vanovi na začátku navrhuje, že bude jeho ženou.
Gun X Sword má moc pěkný opening. Zajímavá je jednak hudba, ale co mě zaujalo je "děj" znělky. V průběhu znělky se objevují všechny důležitější postavy, které se v seriálu objeví, ale do té doby než v seriálu začnou vystupovat jsou zobrazeny jen jako siluety. Pěkné a originální. (Bohužel nevím jestli to náhodou není okoukané odjinud.) Stáhla jsem si i soundtrack, ale to je naprosto zbytečné, protože jediné poslouchatelné jsou opening a ending. Zbytek je scénická hudba, která sice hezky dokresluje děj, ale samostatně není moc poslouchatelná.
Co říci závěrem...Nečekejte od tohohle seriálu žádné zázraky a možná se celkem slušně pobavíte. Je to sice spíš dobrodružné a akčí, ale vtipné scény nechybí, bohužel občas je některá trochu trapnější. A v některých ohledech jsou děj a postavy trochu nedotažené, ale s tím se dá smířit. Takže závěrem jednu dobrou radu. Na seriál se podívejte, ale rozhodně se na něj nedívejte hned po něčem opravdu dobrém...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama