Shingetsutan Tsukihime

26. září 2006 v 13:30 |  Anime
Upíři tak trochu jinak...
Abych si občas trochu ulevila od těch dlouhých ság co mám rozkoukané, stáhnu si občas nějaký kratší seriál. Tentokrát padla volba na Shingetsutan Tsukihime. Vybrala jsem si ho kvůli tomu, že jsou k němu české titulky a na Anime News Network je určen pro dospělé.
Nejdřív bych něco ke grafickému zpracování. Lidi tady nejsou nijak ošklivý a jsou poměrně koukatelný, ale nejsou to ti, do kterých se já zamilovávám na první pohled. A jediný co mi opravdu vadilo byla barva dívčích školních uniform, protože to byla přesně ta vyblitá barva, která se potácí mezi béžovou, žlutou a hnědou a člověku ze všeho nejvíc připomíná vyvrhnutý obsah žaludku.
Celý tenhle dvanáctidílný seriál je pěkně tajemný a v první půlce tvůrci s vysvětlováním nadpřirozených jevů vyloženě šetřili, takže nezbývá než si lámat hlavu a domýšlet si. Ve druhé půlce se to už ale celkem rozjede, něco se vysvětlí a je pravda, že mě některé rozuzlení docela překvapily.

Hlavní postavou je Shiki Tohno a že není úplně normální je jasné hned na začátku, ale v tomhle seriálu moc normálních osob není a když jsou, příliš velkou úlohu tam nehrají. V prvním díle se Shiki po smrti svého otce stěhuje po osmi letech zpět domů ke své sestře. Hned první večer Shiki zjistí, že jeho setra Akihima taky není úplně normální. Studuje jakousi školu pro mladé dámy, nesnáší hluk (takže nemají v celém obrovském paláci ani televizi, ani rádio), mají dvě služky - dvojčata, v devět večer se zavírají všechny brány a od desíti už musí být Shiki jen v pokoji. Samozřejmě, že to nevydrží ani první večer a zdrhne a už se to začíná rozjíždět. Potká dívku, která mu tvrdí, že ji zabil a že je upír. Jelikož je Arcueid Shikimu sympatická, pomáhá ji, aby ji oslabenou po smrti nezabil její úhlavní nepřítel, ale naopak aby společně dostali jeho. Shiki sice nevypadá jako bůhví jaký bojovník, ale má zválštní schopnost vidět červené čáry a body, které ho navádějí kam bodnout a kde řezat, aby se věci a lidé nejlépe "rozpadli."

Po prvním dílu jsem si řikala, že jsem si zase stáhla pěknou volovinu. Po druhém jsem si říkala, že to není tak hrozný a dokouknu to. A asi od šestého dílu dál jsem se nemohla odtrhnout. A to, že bych se nezasmála taky nehrozilo, protože občas je tam frknutý i nějaký ten vtípek. To že se Shiki líbí všem hlavnějším ženským postavám v seriálu jsem nějak ze začátku nepochopala, ale pak aniž jsem věděla proč a jak, jsem mu začla taky fandit. Nakonec mi bylo líto, že je seriál tak krátký… A pokud máte rádi hollywoodské happyendy, tak se připravte, že tady to tak nefunguje. Ale každopádně myslím, že nebyla ztráta času to vidět.
Ke stažení na KragaMuffin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama