Monster

29. září 2006 v 11:52 |  Anime

Má každý lidský život stejnou váhu?

Podívejte se na mě, podívejte se na mě, ta obluda ve mě roste a roste...

Jelikož ani nevím kde začít, tak na úvod nějaká data. Seriál má 74dílů plus jeden extra díl. Extra díl chronologicky patří někam do třetiny seriálu a shrnuje předchozí děj, takže je celkem zbytečný.
Grafická stránka seriálu je hodně realistická. A to ať se týče budov, aut, věcí, tak také lidí. Ti vlastně vůbec nejsou hezcí, vypadají hodně skutečně. Přesto mi to tentokrát moc nevadilo, protože k celkové náladě a dojmům ze seriálu by se příliš krásní lidé nehodili.
A teď už něco k ději. Trošku jsem se tomu vyhýbala, protože přestože tento seriál nepatří rozhodně k těm nejdelším (vzpomeňme např. Inuyashu -167dílů), tak dějově patří k těm hodně složitým. Celý děj začíná v roce 1986 v Německu. Dr.Kenzo Tenma je Japonec, který vystudoval medicínu v Německu a i nadále zde pracuje. Dalo by se říci, že v této době má všechno co by si mohl přát. Je mladý, pracuje v prestižní nemocnici, kde je počítán mezi největší odborníky na neurochirurgii a do budoucna se s ním počítá na vyšší posty, má krásnou přítelkyni, která je dcerou ředitele nemocnice. Prostě snad není nic co by si mohl přát víc. Ovšem jeden den ho donutí k zamyšlení. Má operovat Turka, kterému by tím zachránil život, ale je převelen na operaci slavné, tuším operní zpěvačky a muž, kterého měl původně operovat zemře. Protože je Dr.Tenma čestný a poctivý člověk s velkým srdcem, přijde mu smrt muže jako velká nespravedlnost, protože byl přece na řadě první. Těžko se s tím vyrovnává, hlavně příliš pochopení v okolí nenachází, ale co čert nechtěl podobná situace nastane znovu. Do nemocnice přivezou dvojčata, chlapce s průstřelem hlavy a děvčátko v těžkém šoku. Tenma je už takřka na sále, kde má operovat chlapce, když je ředitelem odvolán na operaci jakéhosi "veledůležitého" politika. Jenže Tenma odmítne, protože každý život má stejnou cenu, vzepře se přikazu zhora a operuje chlapce, kterému zachrání život. Politik mezitím zemře (dobře mu tak, beztak jsou všichni politici šmejdi a podvodníci :-)). Celá situace samozřejmě Tenmu uvrhne do nemilosti, jak v nemocnici, tak u ředitele, tak u jeho dcery, která zruší zasnoubení. Pak z nemocnice najednou oba sourozenci záhadně zmizí. Nedlouho poté se stanou tři vraždy hodnostářů nemocnice u kterých Tenma upadl nejvíc v nemilost a po jejich smrti získává zpět své bývalé postavení. Samozřejmě, že na něj padne podezření, ale scházejí důkazy. A tak Tenma několik příštích let poměrně spokojeně léčí své pacienty.
Ovšem za myslím 11 let se rozjíždí hlavní děj seriálu.Stanou se další vraždy, které padnou na Tenmu. Jenže nevraždil Tenma, ale jeho bývalý malý pacient, kterému zachránil před 11lety život. A tak se vydává na douhou pouť za potrestáním pravého viníka. Tenma na své pouti potkává hodně lidí, kteří poznají jeho dobré srdce a pomáhají mu, ale potkává i spoustu lidí, kteří stojí proti němu. Těžko popsat celý děj, protože ten je pořádně složitý, nešetří se náznaky, dějovými zvraty, ani spoustou překvapení. Jen pozor na velké množství postav, občas má člověk co dělat, aby se v tom neztratil. Některé postavy se tam totiž objeví jenom na chvíli, ale pak třeba hrají poměrně významnou úlohu.
Každopádně je to jeden z nejzajímavějších anime seriálů jaké jsem doposud viděla. Chce to sledovat hodně pozorně, protože jinak se v tom za chvíli ztratíte, takže to není žádná oddechovka před spaním a občas vám z toho bude běhat mráz po zádech.
Co jsem ještě nezmínila a co jistě všechny potěší, že seriál se z části odehrává v Čechách a hlavně v Praze. A to musím tvůrce opravdu hodně pochválit, protože si s Prahou museli hodně vyhrát. Staromák, Karlův most, tramvaje, auta, dokonce se platí opravdu našimi penězi. Několik málo chyb jsem tam přesto objevila (např. místo Tři Žáby Tři Źába apod.), ale to se dá vcelku omluvit. Trošku mě zamrzelo, že je tam ČR i dost let po revoluci líčena jako země, kde velkou moc mají podzemní zločinecké organizace složené vesměs z bývalých členů StB (ale Němci to tam taky docela schytali :-)). Co se ale Japoncům moc nepovedlo, tak napodobit češtinu. Je tam několik kratičkých dialogů česky, které jsem si musela pustit několikrát, abych vůbec poznala, že mluví česky a co vůbec říkají. Zase je pravda, že jsem se u toho docela zasmála, protože jejich čeština má tak krátký přízvuk, že i Ostraváci proti tomu mluví dlouze.
Na konec vám ještě přídám link na přímý download, protože tenhle seriál je opravdu perlička a kdo ho neviděl, tak o hodně přišel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama